×

Strajk pracowników znanych linii lotniczych! Setki lotów odwołane. Chaos na lotniskach

Linie lotnicze Lufthansa przeżywają bardzo trudny czas. Strajk pracowników linii lotniczych Lufthansa w „szczytowym momencie sezonu urlopowego! W związku z tym odwołano blisko 1000 lotów. Chaos na lotniskach jest nieunikniony.

Strajk pracowników linii lotniczych Lufthansa

Pracownicy niemieckiej linii lotniczej Lufthansa rozpoczęli strajk, który ma się zakończyć 28 lipca o godz. 6. W tym czasie loty mogą zostać opóźnione lub całkowicie odwołane. Reuters podaje, że pojedyncze loty będą odwoływane jeszcze w czwartek i w piątek.

Stosunkowo niedługi okres strajku wystarczy, aby wywołać gigantyczne zamieszanie na lotniskach. Już teraz szacuje się, że strajk pokrzyżuje plany nawet 130 tys. podróżujących. Tylko w środę odwołanych zostało niemal 1000 lotów, z czego prawie wszystkie z lotnisk we Frankfurcie i w Monachium.

Dlaczego pracownicy Lufthansy strajkują?

Do udziału w strajku ostrzegawczym związkowcy wezwali pracowników naziemnych lotnisk we Frankfurcie nad Menem, Duesseldorfie, Kolonii, Hamburgu, Monachium i Berlinie. Łącznie około 20 tys. pracowników linii lotniczych negocjuje warunki pracy z zarządem spółki. Związkowcy domagają się wzrostu pensji o 9,5 proc. lub co najmniej 350 euro.

Rozumiemy zdenerwowanie pasażerów, których dotyka ten spór. Dlaczego strajkujemy? Chcemy godnych wynagrodzeń i sprawnego zarządzania. To ostatni moment, by zainwestować w personel, bo za konflikt odpowiedzialny jest pracodawca

– czytamy we wpisie związkowców na Facebooku.

Szczegółowy wykaz odwołanych lotów załączył we wpisie m.in. portal flightradar24.com.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, www.facebook.com

Może Cię zainteresować