×

Trik z TikToka wywołuje chaos na lotniskach. Chodzi o omijanie kolejek

Tegoroczne wakacje mijają pod znakiem odwołanych i opóźnionych lotów, co generuje duże, niekiedy ogromne wręcz, kolejki i zamieszanie. Zamieszanie, któremu sprzyjają nieodpowiedzialni ludzie. Otóż trik z TikToka wywołuje chaos na lotniskach, który już wcześniej był trudny do opanowania. Nie da się ukryć, że pomysłowość turystów nie zna granic.

Chaos na lotniskach w Europie

Choć sezon wakacyjny trwa, od jakiegoś czasu podróżowanie liniami lotniczymi po Europie pozostawia wiele do życzenia. Od początku wakacji na lotniskach dochodzi bowiem do dantejskich scen. Loty często są opóźnione i odwoływane, a pasażerowie czekają w ogromnych kolejkach. Obecnie jeszcze większy chaos generuje strajk pracowników znanych linii lotniczych.

Lotniskiem, które prawdopodobnie mierzy się z największymi utrudnieniami i kolejkami, jest brytyjski port Heathrow. Co ciekawe, dyrektor wspomnianego lotniska, Holland-Kaye, uważa, że za chaosem nie stoją tylko i wyłącznie zawirowania w ruchu powietrznym, ale sztuczka, którą polecają użytkownicy aplikacji TikTok.

Trik z TikToka wywołuje chaos na lotniskach

Użytkownicy TikToka zdradzają, jak radzić sobie na zatłoczonych lotniskach i sprawnie ominąć kolejki. Trik ma polegać na udawaniu osób niepełnosprawnych. W całej „sztuczce” chodzi o to, aby przed odlotem zgłosić się do portu lotniczego i przekazać, że jest się osobą niepełnosprawną bądź ma się problemy z poruszaniem. W odpowiedzi port lotniczy wyznacza osobę, która ma za zadanie pomóc „potrzebującemu” pasażerowi sprawniej przejść przez kolejki. Taki pasażer jest najczęściej przewożony na lotnisku na wózku inwalidzkim i (co najważniejsze) obsługiwany w każdym punkcie poza kolejką. Wszelkie formalności są więc załatwiane zdecydowanie szybciej niż ma to miejsce w przypadku innych pasażerów.

Nie potrafisz sobie wyobrazić, jak można udawać osobę niepełnosprawną na lotnisku? Na TikToku można znaleźć coraz więcej przekonujących „filmików instruktażowych”, które mają pomóc w tym, aby obsługa lotniska nie nabrała podejrzeń. Nic dziwnego, że cieszą się dziś ogromną popularnością. Dla przykładu, poniższy materiał został otworzony aż 2,5 miliona razy!

@wolfjenko Amazing what taking one sock off can achieve ?✈️ #holiday #wheelchair #vip #foryoupage #foryou #prank #funny #fypシ ♬ original sound – WolfJenko

Na czym polega trik z TikToka?

W przypadku pasażerów wymagających wsparcia wózka inwalidzkiego mamy większe zapotrzebowanie niż przed pandemią. Dlaczego tak się dzieje? Częściowo jest to spowodowane tym, że ludzie korzystają z pomocy dla wózków inwalidzkich, aby spróbować przejechać przez lotnisko dzięki FastTrack i musimy to chronić dla osób, które najbardziej potrzebują pomocy

– mówił niedawno dyrektor lotniska Heathrow, Holland-Kaye.

Dyrektor uczula, że oszukiwanie pracowników lotniska może doprowadzić do sytuacji podbramkowej. Sytuacji, w której osoby naprawdę potrzebujące wsparcia, nie będą mogły go uzyskać z powodu braku personelu.

Jeśli korzystasz z hacka podróżniczego promowanego na TikToku – proszę, nie rób tego. Musimy chronić usługę dla osób, które jej najbardziej potrzebują. Drugą rzeczą jest to, że połowa wszystkich ludzi, którzy proszą o usługę, pyta tylko wtedy, gdy są w samolocie. Jeśli naprawdę potrzebujesz tej usługi, lepiej będzie, jeśli poinformujesz nas o tym z dużym wyprzedzeniem, abyśmy mogli upewnić się, że jest tam wystarczająco dużo osób, aby zaspokoić twoje potrzeby

– apeluje Holland-Kaye.

Źródła: podroze.wprost.pl, www.dailymail.co.uk
Fotografie: Wikimedia Commons (miniatura wpisu), commons.wikimedia.org

Może Cię zainteresować