×

Owijanie majtek wokół szyi. Pomocny trik, który znały już nasze babcie!

Być może zdarzyło Ci się kłaść zwilżony zimną wodą materiał na czoło podczas gorączki czy bólu głowy? Jeśli tak, prawdopodobnie wiesz, że jest to pomocne. Jak ma się do tego owijanie majtek wokół szyi? Brzmi dziwnie, ale okazuje się, że wcale nie jest bez sensu. Zaznaczamy, że wcale nie chodzi tutaj o okład na szyję w celu zbicia gorączki ani wykorzystywanie bielizny w roli apaszki. Zastosowanie jest zupełnie inne, dużo bardziej praktyczne. Przyjrzyjmy się temu trikowi z bliska.

Owijanie majtek wokół szyi

5-Minute Crafts opublikował w ostatnim czasie na swoim Instagramie pomysł z owijaniem majtek wokół szyi. Materiał błyskawicznie zyskał popularność i wywołał sporo emocji, czego dowodem jest ogromna liczba komentarzy. Przechodząc do meritum, po co owijać majtki wokół szyi? Okazuje się, że to prosty i skuteczny trik, żeby… wybrać w sklepie właściwy rozmiar bielizny.

Bielizna to specyficzna część garderoby, a to chociażby dlatego, że nie zawsze można ją przymierzyć podczas zakupów ze względów higienicznych. Sprzedawcy bardzo często nie przyjmują także zwrotów, gdyby coś było nie tak. Znajomość własnych rozmiarów okazuje się być więc kluczowa. Problem w tym, że ta nie zawsze okazuje się być akurat w tym przypadku wystarczająca i trafna. Ten sam rozmiar w teorii, to nie zawsze ten sam rozmiar w praktyce, zwłaszcza jeśli mówimy o różnych markach.

Z pomocą przychodzi ten dziwaczny trik. Wystarczy, że owiniesz majki wokół szyi, aby sprawdzić czy mają właściwy rozmiar. W sytuacji gdy nie jesteś w stanie owinąć bielizny dookoła szyi, prawdopodobnie majtki są zbyt małe. Analogicznie, jeśli pozostaje zbyt wiele materiału, majtki są za duże. Idealne majtki to te, którymi owiniesz szyję dookoła bez siłowego naciągani i pozostawiania zapasu materiału.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez 5-Minute Crafts (@5.min.crafts)

Internauci są zachwyceni

Sposób na pierwszy rzut oka może wydawać się bardzo dziwny, ale z pewnością jest bardziej skuteczny niż kupowanie bielizny w ciemno i bardziej higieniczny niż zakładanie majtek bez uprzedniego uprania. Co więcej, internauci są nim zachwyceni, o czym świadczą komentarze pod nagraniem, gdzie możemy przeczytać:

Robię to przez całe życie z dżinsami

Nauczyła mnie tego moja mama, kiedy byłam dzieckiem. Jak idzie na zakupy, robi to do dziś. To naprawdę działa!

Choć podobnych komentarzy było zdecydowanie więcej, byli też tacy, którzy z różnych powodów nie zachwalali tego rozwiązania.

U mnie to się nie sprawdzi. Mam wąską szyję, ale szerokie biodra

Ciekawe, ale zdecydowanie nie zrobiłabym tego w sklepie

– piszą kolejni internauci.

Słyszałaś o tej metodzie już wcześniej? A może stosujesz ją podczas zakupów? Koniecznie podziel się swoimi doświadczeniami.

Źródła: kobieta.onet.pl, www.instagram.com
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), www.instagram.com

Może Cię zainteresować