×

Tak do tej pory montowałeś zawieszkę do WC? Istnieje o wiele lepszy sposób!

Jak montujecie zawieszkę do WC? Większość ludzi zakłada ją tam, gdzie strumień wody jest najsilniejszy. I bardzo dobrze, tylko od której strony?

Tajemnica czystego sedesu

Zawieszki do WC stały się nieodzownym elementem wystroju łazienki. Pozwalają utrzymać czystość muszli klozetowej i świeży zapach. Alternatywą dla odświeżających kulek w plastikowych koszyczkach z uchwytem zaczepianym o brzeg sedesu, są zapachowe kostki toaletowe, które wrzuca się do rezerwuaru. Zapewniają one nie tylko higienę, lecz także wrażenia estetyczne, gdyż intensywnie barwią wodę, używaną do spłukiwania toalety.

Ich wadą jest to, że nie każdy rezerwuar, zwłaszcza montowany podtynkowo, ma zdejmowaną klapkę umożliwiającą wrzucenie kostki. Pod tym względem odświeżacze w plastikowych koszyczkach są zdecydowanie bardziej uniwersalne.

Jak montujecie zawieszkę do WC?

Okazuje się jednak, że chociaż stanowią one stałą pozycję na listach zakupowych Polaków, większość osób… nie wie, jak je montować. Mogłoby się wydawać, że to żadna filozofia. A jednak…

Najczęściej intuicyjnie zakładamy kostkę toaletową na siedzisku sedesu w miejscu, gdzie strumień wody jest najsilniejszy. No i bardzo słusznie, ale klucz, jak zwykle, tkwi w drobiazgach.

Chodzi mianowicie nie o to, gdzie, tylko: od której strony…

Miejsce wybieramy perfekcyjnie. Chodzi tylko o to, by kostkę założyć nie od góry tylko od dołu, pod spodem muszli. Jest to możliwe w muszlach posiadających kołnierz, ale zdecydowana większość sprzedanych w Polsce sedesów taki kołnierz ma.

Wychodząc z założenia, że obraz potrafi powiedzieć więcej niż tysiąc słów, przedstawiamy instrukcję, jak krok po kroku prawidłowo założyć zawieszkę dezynfekującą, nakręcony przez kobietę, która latami żyła w nieświadomości:

@fitmein

#dc #dlaciebie #lifehacks #polska #poland?? #panidomu #porady #mamanatiktoku

♬ SIEDEM – Team X

Też tak zawieszasz?

Źródła: www.youtube.com
Fotografie: Youtube (miniatura wpisu), www.youtube.com

Może Cię zainteresować