×

Kieszonka w damskich majtkach ma swoje zastosowanie. Mało kto wie po co istnieje

Kieszonka w damskich majtkach wcale nie jest bezcelowa, jak sądzi wiele osób. Kawałek dodatkowego materiału wszyty wewnątrz bielizny ma ogromne znaczenie dla codziennego funkcjonowania. Tylko wąskie grono ludzi zdaje sobie sprawę do czego tak naprawdę służy.

Rozmaite teorie

Każdy doskonale wie, jak wielkie znaczenie ma noszenie odpowiedniej, wygodnej bielizny. Majtki wykonane z bawełny, bez domieszek sztucznych substancji nie tylko są znacznie bardziej komfortowe w użytkowaniu, ale przede wszystkim pomagają zapobiegać infekcjom intymnym. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, co tak naprawdę wchodzi w skład modelu majtek.

Niektóre figi, a nawet stringi posiadają wewnątrz dodatkowy kawałek materiału, doszyty w środkowej części bielizny. Tzw. kieszonka w majtkach doczekała się przeróżnych teorii, związanych z jej przeznaczeniem. Wiele osób sądzi, że fragment materiału służy do pochłaniania ewentualnych wydzielin z pochwy i w ten sposób pomaga zapobiegać powstawaniu plam na odzieży.

Inni myślą, że „kieszonka” ma chronić przed prześwitywaniem intymnych części ciała w przypadku noszenia np. bardzo mocno dopasowanych spodni czy legginsów. Istnieją również osoby, które przypuszczają, że do „kieszonki” jak sama nazwa wskazuje, można schować jakiś drobiazg. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna i żaden z wymienionych argumentów nie jest prawdziwy. Okazuje się, że dodatkowy kawałek materiału to przede wszystkim domena wysokiej jakości bielizny oraz strojów kąpielowych. „Kieszonka” zwykle jest wykonana z białego materiału, który chroni intymne partie ciała przed otarciami oraz infekcjami.

Kieszonka w damskich majtkach

Zdarza się, że nawet bardzo tanie majtki posiadają kieszonkę, jednak zazwyczaj jest ona wykonana ze sztucznego materiału, na przykład poliestru. Taki rodzaj bielizny może sprzyjać powstawaniu podrażnień skóry, co z kolei sprzyja rozwojowi infekcji.

Eksperci zalecają, aby korzystać głównie z bielizny wykonanej z naturalnych materiałów, która posiada specjalną „kieszonkę”. Wiele kobiet preferuje jednak elegancką, stylową bieliznę wykonaną np. z koronki. Wiadomo bowiem, że żadne bawełniane majtki nie są w stanie prezentować się równie pięknie, co romantyczna, bogato zdobiona bielizna.

Niemniej jednak, najlepszym rozwiązaniem jest noszenie na co dzień zwykłej, bawełnianej bielizny, która pozwala skórze oddychać. Z kolei na specjalne okazje, od czasu do czasu, można sobie pozwolić na mniej zdrowe, ale za to jakże ładne, koronkowe majtki.

Badania pokazują, że mężczyźni podobnie jak przeważająca większość kobiet lubią koronkową, prześwitująca bieliznę. Na czele rankingu niezmiennie pozostają czarne stringi koronkowe. Rynek bieliźniarski cały czas się rozwija i z roku na rok powstają coraz ciekawsze modele. Być może w niedalekiej przyszłości producenci wpadną na pomysł stworzenia bawełnianych majtek, które jednocześnie wpisywałyby się w gusta kobiet i ich partnerów.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Freepik (miniatura wpisu), Freepik

Może Cię zainteresować