×

12-latka zmarła przez wyzwanie na TikToku. Presję wywarli na niej rówieśnicy

12-latka zmarła przez wyzwanie na TikToku. Dziewczyna jest kolejną ofiarą „Blackout Challenge”. Gdy krewni weszli do jej pokoju, miała zaciśniętą na szyi pętlę.

12-latka zmarła przez wyzwanie na TikToku

12-letnia Milagros Soto z Capitán Bermudez w prowincji Santa Fe w Argentynie, to kolejna ofiara mediów społecznościowych. Dziewczyna wzięła udział w wyzwaniu „Blackout Challenge” z TikToka. Jej bliscy twierdzą, że to znajomi zmusili dziewczynę do wykonania „zadania”.

13 stycznia krewni Milagros weszli do jej pokoju i zastali makabryczny widok. Dziewczynka była już martwa, miała zaciśniętą na szyi pętlę.

Rodzina nastoletniej Argentynki przekonuje, że śmierć dziewczyny ma związek z „Blackout Challenge” —  zadziwiająco popularnym wśród dzieci i młodzieży wyzwaniu, które polega na podduszaniu siebie do momentu, aż straci się przytomność.

Ofiara przemocy

Historia Milagros pokazuje, do czego może doprowadzić szkolna przemoc, często bagatelizowana przez nauczycieli, wychowawców, ale i rodziców. Według krewnych 12-latki, dziewczyna była zastraszana i poniżana przez rówieśników. W końcu otrzymała wiadomość na WhatsApp, a w niej link do do wyzwania. Zakończyło się to tragicznie.

Bardzo cierpiała z powodu zastraszania

— powiedziała ciotka dziewczynki w rozmowie z  „New York Post”.

Powiedziała nam, że nikt nie chce jej w szkole, ponieważ była ładna i miała blond włosy

— dodała.

To kolejny raz, gdy wyzwanie „Blackout Challenge” zbiera śmiertelne żniwo. W 2022 roku cały świat usłyszał o 12-letnim Archim, który, właśnie przez udział w wyzwaniu, został znaleziony nieprzytomny w swoim domu. Chłopiec przez kilka miesięcy przebywał w śpiączce, a jego rodzice desperacko walczyli o to, by nie odłączać Archiego od aparatury ratującej życie. Ostatecznie batalię przegrali. Lekarze byli przekonani, że medycyna nie może już uratować życia chłopca.

Sprawa Archiego nabrała medialnego rozgłosu, niestety, podobnych przypadków jest znacznie więcej. Agencja Bloomberg podała, że tiktokowe wyzwanie doprowadziło do śmierci co najmniej 20 dzieci w ciągu ostatnich 18 miesięcy. 15 z nich miało mniej niż 12 lat.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Może Cię zainteresować

1
0
Would love your thoughts, please comment.x