×

Znany serwis uśmiercił królową Elżbietę! Powoływał się na „wiarygodne” źródła

Znany serwis uśmiercił królową Elżbietę! Informując o rzekomej śmierci monarchini, powoływał się na źródła z najbliższego otoczenia rodziny królowej. Tego „newsa” szybko podchwyciły inne portale.

Królowa zakażona koronawirusem

Elżbieta II to najdłużej panujący monarcha Wielkiej Brytanii. 6 lutego królowa obchodziła 70. rocznicę objęcia przez nią tronu (została królową Elżbietą II 6 lutego 1952 roku w momencie śmierci swojego ojca, króla Jerzego VI). Zdążyła już poznać 13 prezydentów USA i 3 papieży.

W niedzielę Pałac Buckingham wydał specjalne oświadczenie, w którym poinformował, że królowa Elżbieta II jest zakażona koronawirusem. Na szczęście koronawirus wywołał u niej jedynie łagodne objawy, przypominające przeziębienie. Monarchini znajduje się pod opieką lekarzy rodziny królewskiej. Czuje się na tyle dobrze, że ma kontynuować wypełnianie swoich obowiązków.

Pałac Buckingham potwierdza, że ​​królowa uzyskała dzisiaj pozytywny wynik testu na COVID-19. Jej Wysokość doświadcza łagodnych objawów przypominających przeziębienie, ale spodziewa się kontynuować lekkie obowiązki w Windsorze w nadchodzącym tygodniu. Będzie przebywać pod opieką lekarzy i postępować zgodnie ze wszystkimi zaleceniami

– czytamy w oświadczeniu.

Znany serwis uśmiercił królową Elżbietę!

Ze względu na sędziwy wiek monarchini, w mediach często pojawiają się krzywdzące pogłoski na temat jej stanu zdrowia. Zdarza się jednak również, że jakiś portal lub stacja telewizyjna idzie o krok dalej i… obwieszcza śmierć królowej.

Tak było i tym razem, gdy portal Hollywood Unlocked opublikował informację o rzekomej śmierci monarchini. Mało tego, powoływał się przy tym na źródła z najbliższego otoczenia królowej! Informację miał też potwierdzić założyciel portalu, Jason Lee. Hollywood Unlocked to popularny portal, a informacja rozeszła się w ekspresowym tempie i uznano ją za prawdziwą. Podchwyciły ją inne portale, co wywołało ogromne zamieszanie.

Bliskie źródła rodziny królewskiej poinformowały nas o tym, że królowa Elżbieta nie żyje

– przekazał portal.

Ostatecznie tę plotkarską machinę powstrzymał jeden z urzędników parlamentu, Dayo Okewale. Mężczyzna powiedział, że oświadczenie opublikowane przez portal Hollywood Unlocked jest nieprawdziwe i podkreślił, że monarchini wraca do zdrowia po zakażeniu koronawirusem.

Teraz portal przeprasza i tłumaczy, że doszło do pomyłki.

Biorąc pod uwagę, ile razy królowa Elżbieta „umierała” na łamach portali plotkarskich (i nie tylko), pozostaje mieć nadzieję, że królowa będzie teraz żyła 200 lat!

Fotografie:

Może Cię zainteresować