×

Królowa Elżbieta zakażona koronawirusem! Pałac Buckingham wydał oświadczenie

Niepokojące doniesienia z Wielkiej Brytanii. Królowa Elżbieta zakażona koronawirusem! Jak się czuje 95-letnia monarchini? Pałac Buckingham wydał oświadczenie w tej sprawie.

70 lat na tronie

Elżbieta II to najdłużej panujący monarcha Wielkiej Brytanii. 6 lutego królowa obchodziła 70. rocznicę objęcia przez nią tronu (została królową Elżbietą II 6 lutego 1952 roku w momencie śmierci swojego ojca, króla Jerzego VI). To piękny jubileusz, ale świętowanie tradycyjnie odłożono do czerwca. Dlaczego?

Po pierwsze, dnia 6 lutego zmarł ojciec królowej Elżbiety. Nie wypada zatem świętować w rocznicę jego śmierci. Królowa zwykle spędza ten dzień prywatnie. Po drugie, w czerwcu jest nadzieja na ładną pogodę, co umożliwiłoby na zorganizowanie hucznych obchodów. Zapewne uczestniczyłoby w nich wielu Brytyjczyków.

Jej Królewska Mość jest jedną z najważniejszych i najbardziej stałych w ciągle zmieniającym się świecie, reprezentując bezpieczeństwo i stabilność naszego kraju, podczas wzlotów i upadków w ciągu ostatnich siedmiu dekad

– podsumował lider opozycji Keir Starmer.

Ale po ostatnich doniesieniach uwaga wszystkich skupiła się na stanie zdrowia królowej.

Królowa Elżbieta zakażona koronawirusem!

Niedawno media obiegła informacja, że książę Karol – 73-letni następca tronu, uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Zastanawiano się wtedy, co ze zdrowiem królowej Elżbiety II. Sędziwa monarchini miała kontakt z synem, zanim ten dowiedział się o zakażeniu. Plotki na temat stanu zdrowia królowej podsycał fakt, że Pałac Buckingham konsekwentnie milczał. Ten fakt bardzo martwił Brytyjczyków.

Od pierwszych niepokojących doniesień na temat stanu zdrowia królowej Elżbiety minął tydzień. Teraz okazało się, że obawy nie były bezpodstawne.

W niedzielę Pałac Buckingham wydał specjalne oświadczenie, w którym poinformował, że królowa Elżbieta II jest zakażona koronawirusem.

Jak wiadomo, królowa Elżbieta przyjęła trzy dawki szczepionki przeciwko Covid-19.

Cóż, mogę stwierdzić, że było to całkiem niegroźne. To było bardzo szybkie i dostałam wiele listów od ludzi, którzy byli bardzo zaskoczeni tym, jak łatwo można było się zaszczepić. A sam zastrzyk – w ogóle nie bolał

– przekonywała monarchini, zaznaczając, że dzięki temu czuje się chroniona.

Wygląda na to, że słusznie, bo mimo sędziwego wieku, groźny wirus wywołał u niej jedynie łagodne objawy, przypominające przeziębienie. Monarchini znajduje się pod opieką lekarzy rodziny królewskiej. Czuje się na tyle dobrze, że ma kontynuować wypełnianie swoich obowiązków.

Pałac Buckingham potwierdza, że ​​królowa uzyskała dzisiaj pozytywny wynik testu na COVID-19. Jej Wysokość doświadcza łagodnych objawów przypominających przeziębienie, ale spodziewa się kontynuować lekkie obowiązki w Windsorze w nadchodzącym tygodniu. Będzie przebywać pod opieką lekarzy i postępować zgodnie ze wszystkimi zaleceniami

– czytamy w oświadczeniu.

W sieci zaroiło się od komentarzy z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij