×

Królowa małżonka Camilla wprowadza zmiany! Elżbieta II nie byłaby zadowolona

Królowa małżonka Camilla wprowadza zmiany. Zrywa z zasadami, przestrzeganymi przez królową Elżbietę II. Żona króla Karola III chce wprowadzić własne porządki na dworze królewskim. Będzie wiązało się to z unowocześnieniem. Czy będzie to rewolucja w monarchii? Eksperci spekulują. Popiera ją Kate Middleton.

Królowa małżonka Camilla wprowadza zmiany i odchodzi od tradycji

Królowa Elżbieta II nie raz dała się poznać jako monarchini, która wychodzi poza schematy. Dowodem na to było zaproszenie telewizji do pałacu Buckingham, co wcześniej nie miało miejsca. Z jednej strony była rewolucjonistką, odchodzącą od tradycji przodów, z drugiej niektórych zasad trzymała się jednak sztywno. Według historyczki i znawczyni brytyjskiej rodziny królewskiej Marlene Koenig niektórych reliktów przeszłości, zamierza pozbyć się teraz żona nowego króla – Camilla.

Jak ekspertka wspomniała w rozmowie z dziennikiem „Daily Express”, w jej opinii pierwszą rzeczą, która na stałe zniknie z pałacu Buckingham, jest pozycja damy dworu. Przypomnijmy, że Królowa Elżbieta II sama wybierała damy dworu, które wspierały ją przez całe życie. Camilla od początku wejścia do rodziny królewskiej nie korzystała z tego przywileju. Co ciekawe, kobiety te pochodziły z arystokratycznych rodzin, które za pracę dla królowej nie tylko nie dostawały pensji, ale też nie mogły z niej zrezygnować, decydując się na pozostanie przy jej boku aż do końca. Opieka dam dworu przysługuje poza królowej, również księżnej. Marlene Koening spekuluje, że Camilla zostanie przy swoim i nie będzie korzystać z pomocy dam dworu, przez co skończy się pewna epoka.

Myślę, że pozostanie coś w rodzaju biura zajmującego się korespondencją, będzie grupa osób odpisujących na listy. Ale nie sądzę, że otrzymają jakiś konkretny tytuł

– mówi dla Daily Express ekspertka

Królowa Żona Camilla może liczyć w tej sprawie na pełne poparcie księżnej Kate, która również podziela jej zdanie. Co więcej, zmiany planuje wprowadzić także obecny monarcha król Karol III. Mają być one bardzo poważne. Jak informował „The Guardian”, o posady drżą  pracownicy Clarence House, z którymi król Karol III zamierza się pożegnać. Dlaczego? Ponieważ planowane jest zamknięcie całej posiadłości. Przez co pracę może stracić aż 100 pracowników.

Po śmierci Królowej Elżbiety II Buckingham czeka rewolucja

Niezaprzeczalnie śmierć Królowej Elżbiety II wstrząsnęła światem. Szczególnie, że nie tylko dla Brytyjczyków była ona niezachwianym symbolem Wielkiej Brytanii. Jej pogrzeb obserwowali niemal wszyscy. Uczestniczyło w nim także wiele zagranicznych delegacji. Nie ustają spekulację, jak poradzi sobie z władzą Karol III oraz do jakich zmian na dworze dojdzie za sprawą królowej małżonki Camilli. Jak podkreśla Marlene Koenig, Camilla może być osobą, która unowocześni życie na dworze i zerwie ze sztywnymi regułami przestrzeganymi przez zmarłą niedawno Elżbietę II. Czy tak faktycznie będzie? O tym zapewne przekonamy się już niedługo.

Fotografie: Twitter.com (miniatura wpisu), Twitter, Instagram

Może Cię zainteresować