×

Zmarła zakonnica z koronawirusem. W Katowicach zakażonych jest 30 innych sióstr

Zmarła zakonnica z koronawirusem. Zakażenie potwierdzono także u innych 30 sióstr zakonnych w Zgromadzeniu Sióstr Elżbietanek w Katowicach.

Nowe ognisko zakażeń na Śląsku

W niedzielę 21 czerwca resort zdrowia poinformował o 311 nowych przypadkach zachorowań na COVID-19. W najnowszych danych ponownie przodował Śląsk, z liczbą 128 zakażonych. Jednak tym razem nowym ogniskiem zachorowań na koronawirusa nie jest żadna z tutejszych kopalń.

W raporcie poinformowano o zakażeniu 30 mieszkanek Katowic – najstarsza w wieku 93, a najmłodsza w wieku 37 lat. Okazało się, że chodzi o siostry zakonne. Do 30 nowych zakażeń doszło w Zgromadzeniu Sióstr św. Elżbiety w Katowicach.

Zmarła zakonnica z koronawirusem

W zakonie mieszka 40 sióstr. Dużą grupę stanowią osoby starsze. Niestety, ale jedna z nich – 89-letnia siostra, zmarła. Pozostałe zakażone siostry odizolowano od reszty.

Siostry, które czuły się lepiej, zostały poddane kwarantannie w zakonie, część z nich, które czuły się gorzej, zostały przewiezione do szpitala

– poinformowała Alina Kucharzewska, rzeczniczka Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W szpitalu obecnie znajdują się cztery zakonnice. Wszystkie mają objawy choroby, ale ich stan nie zagraża życiu.

Większość z nas dobrze znosi chorobę, choć są i siostry, które utraciły węch lub smak. U innych wzmogły się problemy wynikające z tzw. chorób współistniejących

– przekazała przełożona zgromadzenia Aleksandra Leki.

Na razie nie wiadomo, w jaki sposób zaraziły się siostry zakonne. Kilka dni temu Archidiecezja Katowicka potwierdziła zakażenie Grzegorz Olszowskiego, biskupa pomocniczego Archidiecezji Katowickiej.

Jak wynika z najnowszego raportu o koronawirusie Ministerstwa Zdrowia, w Polsce mamy obecnie 32 527 zakażeń koronawirusem. 1 375 osób zmarło.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować