×

Zmarł wokalista zespołu Homomilitia. „Odszedł po dwóch tygodniach walki z COVID”

Zmarł wokalista zespołu Homomilitia. Wczoraj odszedł Wojciech Krawczyk, znany również jako „Wojtas” lub „Wojti”. Piosenkarz był liderem łódzkiego punkowego zespołu muzycznego, który w latach 90. zrobił prawdziwą furorę. Niestety przegrał dwutygodniową walkę z Covid-19.

Zmarł wokalista zespołu Homomilitia

Informacja o śmierci Wojciecha Krawczyka była prawdziwym ciosem dla wszystkich fanów zespołu Homomilitia. Przykrą wiadomość jako pierwsi przekazali koledzy zmarłego z zespołu. Piosenkarz od dwóch tygodni chorował na COVID-19. Na oficjalnym profilu zespołu na Facebooku pojawił się emocjonalny wpis:

Dziś rano odszedł współtwórca i wokalista zespołu. Nie wiem co mam napisać ….. Wojti brachu ***** zaśpiewaj i zagraj im tam, żeby Cię zapamiętali jak tutaj! ***** wszystko.

Wielbiciele muzyki niezależnej nie kryli żalu z powodu śmierci lubianego przez nich wokalisty. W komentarzach pojawiło się wiele przepełnionych bólem słów.

Po ukazaniu się ostatniego albumu liczyłem na jakiś choćby jednorazowy reunion show Homomilitii a tu takie coś. Spoczywaj w punkrocku…

Jeden z fanów zwrócił uwagę, że „Wojtas” miał niesamowite poczucie humoru, które sprawiało, że z łatwością zjednywał sobie przyjaciół.

Uwielbiałem Jego poczucie humoru, żegnaj Wojtek

Strasznie smutna wiadomość. Tak mi przykro. Spoczywaj w pokoju.

Przegrał walkę z COVID-19

Koledzy zmarłego z J23 Sound System szczegółowo opowiedzieli w mediach społecznościowych o okolicznościach śmierci wokalisty. Okazuje się, że mężczyzna bardzo ciężko przechodził zakażenie koronawirusem.

Dziś po dwóch tygodniach walki z COVID w szpitalu pod respiratorem odszedł od nas kolega i przyjaciel Wojtek „Wojti” Krawczyk, wokalista HCpunkowego zespołu Homomilitia, który był pionierem i przecierał szlaki w latach 90-tych w walki z homofobią, współzałożyciel i członek AutonomA sound system. Doskonały kompan zabawy z czarnym pasem z szyderstwa, potrafił swoim niepowtarzalnym humorem wycisnąć z każdej i każdego łzy śmiechu, a gdy człowiek myślał, że śmieszniej już być nie może i więcej się nie da rady śmiać on dopiero się rozkręcał…

Zespół Homomilitia pochodził z Łodzi. Popularność zdobył w latach 90., grając anarchopunk i crust punk. Piosenki grupy opowiadały przede wszystkim o braku tolerancji oraz niszczeniu środowiska naturalnego przez człowieka. Krawczyk zajmował się również organizowaniem koncertów oraz wydawaniem zina „Ferment”.

Obnosił się homoseksualizmem

Wojciech Krawczyk już w latach 90. budził liczne kontrowersje. Mężczyzna nie ukrywał tego, że ma skłonności homoseksualne. Na swoich koncertach często mówił, że bycie gejem to normalna rzecz, której nie należy się wstydzić. Gdy zespół Homomilitia się rozpadł, Krawczyk został DJ. Występował w wielu klubach w całym kraju.

W ostatnich miesiącach odeszło z tego świata wiele ważnych postaci, które wpisały się w historię polskiej sceny punk. W październiku 2020 roku zmarł Paweł „Kelner” Rozwadowski. Mężczyzna miał zaledwie 58 lat. Był wokalistą, gitarzystą oraz autorem tekstów. Zaledwie kilka tygodni temu zmarł w wieku 59 lat Andrzej Mierzwa. Był założycielem i wokalistą znanego zespołu punkrockowego Processs.

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Twitter, Facebook, YouTube

Może Cię zainteresować