×

Aktorka „Klanu” żegna partnera. Wyznała, że planowali wspólnie się zestarzeć

Aktorka „Klanu” żegna partnera. Gwiazda opublikowała w sieci pełen emocji wpis, w którym wyraziła swój ogromny smutek z powodu śmierci mężczyzny. Wspólnie spędzili wiele, pięknych chwil.

Ostatnie pożegnanie

Niecały tydzień temu, 11 października w Warszawie zmarł Paweł „Kelner” Rozwadowski. Uznawany za legendę polskiego punk rocka i reggae muzyk był życiowym partnerem aktorki Agnieszki Wosińskiej, znanej z serialu „Klan”.

Wokalista od dawna zmagał się rakiem. W ostatnim czasie zachorował także na obustronne zapalenie płuc. W chwili śmierci Rozwadowski miał 58 lat.

Rodzina zmarłego poinformowała w sieci, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb artysty. W mediach społecznościowych możemy przeczytać:

Uroczystości pogrzebowe Pawła „Kelnera” Rozwadowskiego odbędą się w czwartek na Cmentarzu Bródnowskim.

Ostatnie pożegnanie rozpocznie się 22 października, o godz. 14.30 przy bramie znajdującej się w pobliżu ulicy Odrowąża w Warszawie. Bliscy zmarłego wciąż oswajają się z wiadomością o jego odejściu, ale poprosili o nieskładanie im kondolencji z powodu panującej pandemii.

Nie składajcie nam proszę kondolencji, bo czasy niesprzyjające.

Aktorka „Klanu” żegna partnera

Do grona osób, którym najtrudniej pogodzić się ze śmiercią artysty należy Agnieszka Wosińska. Aktorka znana z roli zakonnicy Doroty Lubicz w serialu „Klan” od kilku lat była związana z Pawłem Rozwadowskim. We wzruszającym poście wyznała, że chcieli wspólnie się zestarzeć.

Zgasło dziś Moje Słońce. Planowaliśmy wspólną jesień życia. Dane nam było tylko szczęśliwe babie lato! Choroba zaatakowała z ukrycia. Twarzą w twarz z Wojownikiem nie miałaby szans! Pomyślcie o nim ciepło. Czuję, że Paweł jeszcze tu jest.

Jej wpis zgromadził ogromną ilość komentarzy. Znalazły się wśród nich słowa otuchy od znanych osób. Agata Kulesza napisała:

Kochana! Bardzo mi przykro! Jestem z Tobą.

Z kolei Przemysław Sadowski opublikował słowa:

Agnieszko brakuje słów… trzymaj się.

Wsparcie okazała także Małgorzata Kożuchowska:

Agnieszko!!! Tak mi przykro!!! Myślami przy Was.

Wiadomość o śmierci „Kelnera” po raz pierwszy pojawiła się na profilu zespołu Izrael na Facebooku.

Życiorys

Paweł „Kelner” Rozwadowski urodził się 1962 roku. W 1978 roku założył zespół Fornit. Jego wywrotowy utwór „Lepsza kiła od IŁ-a” spowodował, że grupa muzyczna została objęta zakazem działalności w PRL. W późniejszym czasie muzyk tworzył zespoły takie jak: No Price, Deuter i Izrael. 

Po reaktywacji grupy Deuter, Rozwadowski grał w niej już do końca życia. Oprócz śpiewu, grał na gitarze i pisał teksty. W 2012 roku wydał książkę „To zupełnie nieprawdopodobne”. W publikacji znalazły się jego opowieści o początkach warszawskiego punk rocka. Był współpracownikiem Radia dla Ciebie, w którym przygotowywał audycje muzyczne.

Fotografie: TVP1 (miniatura wpisu), Facebook

Polecane

Może Cię zainteresować