×

Henio z „Pamiętników z Wakacji” nie żyje! Dramatyczna wiadomość o jego śmierci

Henio z „Pamiętników z Wakacji” nie żyje. Bohater znany jako specjalista od „mięsnego jeża” miał zaledwie 31 lat. Piotr Wańko stał się popularny kilka lat temu, gdy wystąpił w jednym z odcinków programu Polsatu i zagrał rolę ukochanego Beatki.

Pamiętniki z wakacji

„Pamiętniki z wakacji” to polski serial paradokumentalny emitowany na antenie telewizji Polsat od 2011 roku do 2013 oraz ponownie w 2016 roku. Zyskał dużą popularność i zapoczątkował erę podobnych produkcji Polsatu. Ale ta popularność bazowała na niskich instynktach. Wyśmianie klasy niższej, podreperowanie własnego ego kosztem obciachu innych, poczucie, że „od tych głupków z programu” jest się lepszym…

Ten program, choć pozornie nieszkodliwy, momentami zabawny, a do tego pełen widoków jak z pocztówki i roznegliżowanych w upalnym słońcu ciał, wyrządzał ludziom sporą krzywdę. Był szkodliwy dla bohaterów, którzy stawali się obiektem kpin. Nie każdy z nich miał psychikę na tyle silną, by sobie z tym poradzić.

Ale był też szkodliwy dla wszystkich widzów, utwierdzających się w przekonaniu, że niższa klasa społeczna to ludzie głupi i leniwi. A zetknięcie z „wielkim światem”, nawet, jeśli jest on nagle w zasięgu ich ręki, uwypukla tylko życiową niedołężność i głupotę. Bardzo często nie jesteśmy świadomi tego, w jaki sposób podobne programy, „po cichu” utrwalają społeczne stereotypy i krzywdzą niektóre osoby.

Odcinek, który przeszedł do historii

Odcinek z jego udziałem przeszedł do historii, a Henio i jego serialowa żona, stali się gwiazdami memów, tysięcy internetowych żartów, filmików itp.

Pamiętny odcinek, w którym młode małżeństwo wypoczywało z teściami na luksusowym wyjeździe, wyemitowano w 2013 roku. Według scenariusza, po tym, jak w rodzinie doszło do kłótni, Beata, przygotowała na zgodę swoje danie popisowe – mięsnego jeża, czyli mięsne przysmaki, uformowane na kształt sympatycznego zwierzaka.

Ten odcinek należał do serii „tak absurdalnie głupie, że aż śmieszne”. Słuchając dialogów ciężko było sobie wyobrazić, jakim cudem aktorzy – amatorzy, wypowiadali te słowa z zachowaniem powagi.

Serialowa Beata mówiła:

Tego jeża jedzono u nas w domu od pokoleń. Robiła go moja babcia. Robiła go moja mama, teraz robię go ja. Chciałam, żeby wszystkim smakował i zbliżył nas do siebie

A Henio wtórował:

Mięsny jeż to moje ulubione danie. Zawsze, kiedy przyrządzamy go z Beatką, śpiewamy: „Mięsny jeż, mięsny jeż, ty go zjesz, ty go zjesz”

Te słowa zrobiły prawdziwą furorę w sieci, tak jak i główni bohaterowie odcinka – Henio i Beatka.

YouTube

YouTube

Henio z „Pamiętników z wakacji” nie żyje

Producenci programu dobrali bohaterów tak, by bawiły nie tylko absurdalne teksty, ale i wygląd postaci. Beata i Henio byli małżeństwem, dobranym na zasadzie kontrastu – ona, kobieta o pełnych kształtach i dominującej osobowości, on – „chucherko”, bardzo szczupły mężczyzna zapatrzony w swoją żonę.

Sugestywność twórców programu podziałała zgodnie z zamierzeniem. 28-letni Piotr Wańko wcielający się w postać Henia i 27-letnia Katarzyna Malinowska, grająca rolę Beatki, zyskali nagłą popularność. Ale nie takiej sławy oczekiwali… Para stała się obiektem licznych żartów, złośliwych uwag i bolesnych kpin.

Niestety, okazuje się, że ta historia ma bardzo smutne zakończenie. 31-letni Piotr Wańko zmarł w 2014 roku, więc wkrótce po emisji „Pamiętników” z mięsnym jeżem. Jak informuje Super Express, młody mężczyzna popełnił samobójstwo…

Według wielu internautów portalu Wykop, serialowy Henio nie wytrzymał tego, że stał się obiektem kpin.

Jak podaje tabloid, Piotr jest pochowany na wrocławskim Cmentarzu Osobowickim

Fotografie: Faceboo (miniatura wpisu), Facebook, YouTube

Może Cię zainteresować