×

Zmarł Michał, jeden z uczniów szkoły w Bydgoszczy. Był zakażony koronawirusem

Zmarł uczeń szkoły specjalnej. Młody mężczyzna był zakażony koronawirusem i miał choroby współistniejące. O jego śmierci poinformowała placówka, do której uczęszczał.

Zmarł uczeń szkoły specjalnej

W niedzielę rano zmarł jeden z wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych nr 30 w Bydgoszczy. Informację o śmierci ucznia, bez podania przyczyny, potwierdziła szkoła. Na stronie placówki widnieje komunikat:

Otrzymaliśmy smutną wiadomość, że odszedł od nas nasz Uczeń i Kolega, Michał. Jego najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia. Społeczność Szkolna Zespołu Szkół nr 30.

Jak nieoficjalnie ustaliła „Gazeta Wyborcza”, 20-letni Michał po raz ostatni pojawił się na zajęciach 2 października, gdzie miał się gorzej poczuć.

Zgodnie z zarządzeniem dyrekcji codziennie każdemu uczniowi mierzymy temperaturę. Michał trochę źle się poczuł, zawiadomiliśmy rodzinę.

– powiedział „GW” jeden z pracowników.

Młody mężczyzna był zakażony

Tego samego dnia ze szkoły odebrali go rodzice, a kilka dni później (7 października) młodego mężczyznę przetransportowano do szpitala z ostrą niewydolnością oddechową. W czwartek (8 października) test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny.

20-letni Michał zmarł w bydgoskiej lecznicy w niedzielę (10 października) rano.

W statystykach nie został jeszcze ujęty, ale przy jego osobie pojawią się choroby współistniejące.

– czytamy na stronie placówki.

Dyrektorka szkoły w Bydgoszczy poinformowała, że nauczycieli oraz uczniów objęto nadzorem epidemiologicznym. Do końca tygodnia zajęcia będą odbywały się zdalnie. Jak powiedział jeden z pedagogów w rozmowie z „Wyborczą”:

Jesteśmy zestresowani z powodu napływających z kraju wiadomości o nauczycielach, którzy odeszli po zarażeniu Covid-19.

Śmierć wśród nauczycieli

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo wśród nauczycieli. W poniedziałek (11 października) informowaliśmy, że nie żyje 31-letni nauczyciel z Zawiercia (woj. śląskie). Tego samego dnia potwierdzono śmierć pedagożki z Obrowa (woj. kujawsko-pomorskie).

W sobotę (10 października) premier Mateusz Morawiecki poinformował, że na razie nie zamierza wprowadzać zmian w funkcjonowaniu placówek oświatowych.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, www.fakt.pl, tvn24.pl, www.onet.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Freepik, Twitter

Może Cię zainteresować