×

Nauczyciel angielskiego pobił ucznia. Rzucił się na niego przy całej klasie

Skandal w jednym z amerykańskich liceów. Do sieci trafił szokujący filmik, na którym widać, że nauczyciel angielskiego pobił ucznia. Zrobił to na oczach zszokowanej młodzieży.

Nauczyciel angielskiego pobił ucznia

Sporo, choć tak naprawdę nadal zbyt mało, mówi się na temat przemocy w szkole. Może to być przemoc wśród uczniów, ale również przemoc w relacji nauczyciel-uczeń. Niestety wcale nie mówimy tutaj o marginalnych przypadkach.

Czasem to uczeń reaguje agresywnie. Słyszmy nawet o sytuacjach takich, jak ta, do której doszło w jednej z niemieckich szkół, gdzie przytłoczony szkolnymi problemami 17-letni uczeń zadźgał nauczycielkę. Zdarzają się również przypadki, w których to nauczycielowi puszczają nerwy. Do skandalicznej sytuacji doszło w liceum Humble w Teksasie w USA, znajdującym się nieopodal Houston. Nauczyciel języka angielskiego w czasie lekcji rzucił się z pięściami na nastoletniego ucznia. Pobił go tak, że chłopak potrzebował pomocy medycznej: utykał, był posiniaczony i musiał używać kul do poruszania się

Mężczyzna rzucał chłopcem o stół, przypierał go do ściany, a na koniec powalił nastolatka na ziemię. Nauczyciel był wyjątkowo brutalny. Chłopcu próbowali pomóc jego rówieśnicy, którzy usiłowali odciągnąć agresora od ofiary. Jeden z uczniów nagrywał całe zajście.

Ojciec nastolatka domaga się surowej kary

Elvert Bolden, ojciec ofiary, domaga się wyciągnięcia surowych konsekwencji wobec agresywnego pedagoga. Mężczyzna twierdzi, że nauczyciel zaatakował po tym, jak zwrócił uwagę chłopakowi, że ma nie rozmawiać podczas lekcji.

Nauczyciel cały czas go krytykował. Mój syn powiedział mu: kazałeś mi być cicho, nie mówię nic więcej. To wtedy, jak mi powiedziano, nauczyciel wyciągnął krzesło spod mojego dziecka i się zaczęło

– skarżył się Bolden w rozmowie z lokalnymi mediami.

Chcę, żeby go aresztowano, postawiono mu zarzuty. Chcę, żeby wycofano mu uprawnienia do wykonywania zawodu. Nie chcę, żeby poszedł do innej szkoły i innemu dziecku zrobił to samo. Gdybym to ja podniósł rękę na moje dziecko, wylądowałbym w więzieniu

– dodał rozgoryczony.

Na razie nauczyciel przebywa na zwolnieniu. Wszczęto dochodzenie, a mężczyzna najprawdopodobniej nie będzie mógł już pracować w zawodzie.

Źródła: www.fakt.pl, youtu.be
Fotografie: Youtube (miniatura wpisu), www.youtube.com

Może Cię zainteresować