×

Nauczyciel dostał nietypowy prezent od uczniów. Tego się nie spodziewał!

Co podarować z okazji Dnia Edukacji Narodowej? Wielu uczniów zastanawia się nad tym, gdy zbliża się 14 października. Ten nauczyciel dostał nietypowy prezent od swoich podopiecznych. „Byłem w szoku” – wyznał. Zdziwienie mieszało się w nim z wdzięcznością. Trzeba przyznać, że uczniowie mieli naprawdę interesujący pomysł.

Nauczyciel dostał nietypowy prezent od uczniów

Dzień Edukacji Narodowej, potocznie nazywany też Dniem Nauczyciela, zawsze obchodzimy w ten sam dzień – 14 października. Święto to ma swoje początki w 1972 r. Powstała wtedy ustawa Karta praw i obowiązków nauczyciela. 14 października jest świętem wszystkich pracowników oświaty, wolnym od zajęć lekcyjnych. Z tek okazji uczniowie często wręczają nauczycielom drobne upominki – wyraz wdzięczności za trud włożony w nauczanie. Najczęściej są to kwiaty lub czekoladki. Zdarzają się również bardziej oryginalne prezenty…

Jeden z nauczycieli pracujących w szkole podstawowej pochwalił się upominkiem, który otrzymał od swoich uczniów. Pedagog był zdziwiony, ale niespodzianka bardzo mu się spodobała.

Uczniowie napisali na kartce żartobliwe życzenia, wykazując się przy tym sporą kreatywnością.

Niech każdy pana dzień będzie bajeczny. Chociaż czasem przez nas oczy wychodzą panu z orbit. To wytrzymując z nami, jest pan dzielny jak lion. Mamy wielką nadzieję, że nie ucieknie nam pan na mars.

— oto, co zobaczył nauczyciel na kartce.

Archiwum prywatne

Archiwum prywatne

„Czy tak wypada?”

Pedagog przyznał, że na początku był zszokowany, gdy zobaczył, co przygotowali uczniowie. Ostatecznie jednak podopiecznym udało się sprawić, że nauczyciel był w szampańskim nastroju. Uznał, że oryginalny prezent jest potwierdzeniem tego, iż wiedza, którą próbuje przekazać uczniom, nie idzie w las.

Zawsze dostaje kwiaty, słodycze czy prezenty rzeczowe. Jednak takie nieoczywiste prezenty są strzałem w dziesiątkę. Na co dzień staram się uczyć dzieci kreatywności i tego, żeby wychodziły ze schematów. Ten pomysł związany z prezentem tylko udowadnia, że moja wiedza nie idzie w las. Fajnie mieć takich uczniów. Spodziewałam się innego prezentu, ale gdy to zobaczyłem, to byłem w szoku. Czy tak wypada? Jasne, że tak! Żaden inny nauczyciel w pokoju nauczycielskim nie pochwalił się czymś takim

– powiedział nauczyciel w rozmowie z portalem eDziecko.pl.

Jak widać nie trzeba wydawać kroci, żeby sprawić komuś ogromną radość.

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), pixabay.com

Może Cię zainteresować