×

Dyrektor szkoły będzie uczył siedmiu przedmiotów. Trochę się boi, ale musi

Dyrektor szkoły będzie uczył siedmiu przedmiotów. I to nie z powodu chorych ambicji, lecz przez brak nauczycieli. Po długich i bezowocnych poszukiwaniach dobrych pedagogów, w końcu sam zdobył dodatkowe kwalifikacje. Chce bowiem zapewnić swoim uczniom nauczanie na odpowiednim poziomie.

W szkołach brakuje nauczycieli

Nauczyciele są zażenowani ostatnimi podwyżkami. Nic więc dziwnego, że jest coraz mniej chętnych do pracy w szkole.

Związek Nauczycielstwa Polskiego wyliczył, że w Polsce brakuje około 20 tysięcy nauczycieli. Przekonał się o tym dotkliwie dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosła im. Jana Kilińskiego w Łodzi, Marcin Józefaciuk. Po długich i bezowocnych poszukiwaniach dobrych pedagogów, w końcu sam zdobył dodatkowe kwalifikacje. Od września będzie uczył aż 7 przedmiotów!

Dwa lata szukałem fizyka. W końcu sam poszedłem na podyplomówkę i od września będę uczył fizyki

– opowiada Józefaciuk w podcaście edukacyjnym „Szkoła marzeń”.

Dyrektor szukał również innych nauczycieli: w urzędzie pracy, na portalach internetowych, a nawet w zakładach.

My, dyrektorzy robimy wszystko, żeby była kadra. MEiN widzi efekt końcowy naszej pracy, dlatego według niego nie ma problemu, ale nie wie, ile pracy w to wkładamy, żeby miał, kto uczyć młodzież

– tłumaczył w podcaście.

Dyrektor szkoły będzie uczył siedmiu przedmiotów

Marcin Józefaciuk jest anglistą. Jednak poświęcił swój czas i pieniądze na zdobycie uprawnień do nauczania jeszcze kilku innych przedmiotów. Dlaczego? Bo… musiał!

Pierwsze kwalifikacje, które zrobiłem tak naprawdę były moimi kwalifikacjami z zainteresowania. W tym momencie potrzeby szkolne spowodowały, że musiałem, by zapewnić moim uczniom nauczanie na odpowiednim poziomie

– powiedział w rozmowie z reporterem TVN24.

Dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosła w Łodzi będzie zatem od nowego roku szkolnego uczył w swojej szkole aż siedmiu przedmiotów.

Będę zaczynał od języka angielskiego, potem język obcy zawodowy i wychowawstwo w klasie przygotowawczej ukraińskiej, gdzie będę też uczył języka polskiego. Poza tym wychowanie fizyczne, informatyka, fizyka oraz etyka

– wymienia Marcin Józefaciuk.

Na pytanie reportera TVN24, czy uda mu się to pogodzić, przyznał, że „trochę się boi”. Jednak Józefaciuk to nie tylko nauczyciel, lecz również pasjonat biegania, który lubi podejmować wyzwania.

Na początku tego roku podjął się ustanowienia rekordu Guinnessa w biegu na bieżni elektrycznej dla WOŚP-u, a w lipcu uczestniczył w III. Biegu Przegoń raka dla dzieciaka.

@c_bool Dyrektor szkoły z Łodzi – Marcin Józefaciuk, chce ustanowić Rekord Guinness’a ??‍♂️ Wielka siła i determinacja ?? Podziwiam #rekordguinnessa #bieganie #bieznia #worldrecord #fyp #dc #viral #trend ♬ Never Go Away (Radio Edit) – C-BooL

Źródła: tvn24.pl, dziendobry.tvn.pl
Fotografie: TVN24 (miniatura wpisu), TikTok, Facebook, TVN24

Może Cię zainteresować