×

17-letni uczeń zadźgał nauczycielkę, a potem sam zawiadomił policję

Makabra w jednej z niemieckich szkół zawodowych. Przytłoczony szkolnymi problemami 17-letni uczeń zadźgał nauczycielkę. Chłopak sam powiadomił policję.

17-letni uczeń zadźgał nauczycielkę

Do krwawej zbrodni doszło w szkole zawodowej w Ibbenbüren. W jednej ze szkolnych sal lekcyjnych 17-letni uczeń przebywał sam na sam z 55-letnią nauczycielką. W pewnym momencie chłopak miał wyciągnąć nóż i zaatakować wychowawczynię. Rzucił się na nią za zamkniętymi drzwiami, zadając kilka ciosów, które okazały się śmiertelne.

Po wszystkim sprawca zbrodni osobiście zadzwonił na policję, by poinformować o tym, co się stało. Natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe. Ratownicy medyczni przybyli helikopterem ratunkowym, jednak rannej kobiecie nie dało się pomóc

— informuje Wirtualna Polska.

 

Miał problemy w szkole

Nastolatek nie stawał oporu podczas zatrzymania. Nie wiadomo, co skłoniło ucznia do takiego czynu, ponieważ 17-latek nie chce rozmawiać na temat dokonanej zbrodni. Śledczy dowiedzieli się natomiast, że chłopak miał problemy w szkole.

Powtarzające się konflikty z nauczycielami doprowadziły do ​​jednodniowego wydalenia ze szkoły we wtorek rano, co miało zostać ogłoszone przez dyrekcję szkoły

— powiedział rzecznik policji w rozmowie z niemieckim dziennikiem „BILD”.

Podobnych, tragicznych historii jest więcej

W Leeds 15-letni uczeń zadźgał nożem kuchennym nauczycielkę języka hiszpańskiego. Zaatakował od tyłu, gdy kobieta pochyliła się nad jedną z uczennic. Nastolatek zrobił to w klasie przy innych uczniach, a potem, nie okazując żadnych emocji, wrócił do ławki. Wcześniej chłopak wielokrotnie mówił, że nauczycielka zasługuje na śmierć. W rozmowie z kolegami fantazjował też o spędzeniu reszty życia w więzieniu, dzięki czemu nie będzie musiał martwić się o siebie i pieniądze. Kobieta przepracowała w szkole ponad 40 lat i zamierzała wkrótce przejść na emeryturę.

W USA ofiarą uczniów padła 66-letnia nauczycielka języka hiszpańskiego. Do zabójstwa doszło w listopadzie 2021 roku. Jeden z nastolatków przyznał, że wściekł się na nauczycielkę, ponieważ ta wystawiła mu słabą ocenę. Zmasakrowane zwłoki 66-latki znaleziono w parku. Zdaniem śledczych, uczniowie pobili kobietę na śmierć kijem baseballowym.

Fotografie:

Może Cię zainteresować