×

Zrobiła zdjęcie godzinę przed pożarem katedry Notre Dame. Uchwyciła wyjątkową chwilę

Pożar w katedrze Notre Dame, Paryż płacze, koszmar w Paryżu – to tylko niektóre nagłówki, które widniały w ostatnich dniach na pierwszych stronach gazet i mediach z całego świata. Świata, który skupił się na całym zdarzeniu, bowiem mało kto mówi o tym, co działo się na chwilę przed. Aż do teraz. Turystka z Michigan, Brooke Windsor, sfotografowała nieznanego mężczyznę i dziewczynkę, którą zabawiał pod katedrą Notre Dame. Autorka zdjęcia opublikowała je na swoim Twitterze w poniedziałek tuż po tym, jak pożar zniszczył katedrę.

Kobieta, która zrobiła zdjęcie przed Notre Dame, szuka bohaterów fotografii

Brooke nie bez powodu chce znaleźć osoby znajdujące się na fotografii. Pragnie podzielić się z nimi czymś wyjątkowym – zdjęciem, które zostało zrobione na chwilę przed tragedią. Zdjęciem, którego już nie będzie dało się powtórzyć.

Zrobiłam tę fotografię, gdy wychodziłam z Notre Dame. Do pożaru została niespełna godzina – mówi Brooke w wywiadzie dla „Daily Mail”

Zdjęcie pod Notre Dame
Twitter

Kobieta przyznaje, że już wtedy myślała o tym, aby podejść do mężczyzny z dzieckiem (prawdopodobnie ojca i córki) i zapytać ich, czy nie chcieliby mieć takiego zdjęcia. Ostatecznie jednak uznała, że zatrzyma je dla siebie. Dzisiaj bardzo żałuje swojej decyzji i pragnie naprawić swój błąd, czego dowodem jest jej wpis na Twitterze. Brooke wierzy, że pomogą jej w tym internauci.

Twitterze, jeśli masz jakąś moc sprawczą, pomóż mi ich odnaleźć – napisała

Internauci nie zawiedli autorki zdjęcia

Prośba Brooke poruszyła internautów, którzy postanowili się zjednoczyć i pomóc kobiecie odnaleźć bohaterów fotografii. Post na Twitterze udostępniło już ponad 226 tys. razy, podczas gdy na polubiło go 446 tys. osób.

To nie jedyne zdjęcie, które zasługuje na szczególną uwagę. 38-letnia Szkotka, Lasley Rowan, na jednej z fotografii zobaczyła w płomieniach katedry Jezusa.

Liczymy, że mężczyznę i dziewczynkę z fotografii uda się szybko odnaleźć. To zdjęcie z pewnością będzie dla nich niezwykłą pamiątką.

Może Cię zainteresować

zamknij