×

Tajemnicze nagranie z dachu Notre Dame. Tuż przed pożarem widać postać na dachu

Pożar katedry Notre Dame to ogromna strata. Na szczęście udało się uratować konstrukcję świątyni i większość dzieł sztuki, ale i tak jej odbudowa zajmie kilka lat. W czwartek podano już prawdopodobną przyczynę pożaru, ale w sieci pojawiło się nagranie, które wzbudza wiele kontrowersji. Na wideo widać tajemniczą postać na dachu Notre Dame.

Przyczyna pożaru Notre Dame

Według informacji, podanych w czwartek przez funkcjonariusza francuskiej policji, przyczyną pożaru było zwarcie elektryczne.

Ten powód jest bardzo prawdopodobny, jednak informacja nie jest ostateczna. Na razie śledczy nie pozwolili na przeszukanie gruzów i rozpoczęcie prac w katedrze ze względów bezpieczeństwa.

Tajemnicza postać na dachu Notre Dame

Można się było spodziewać, że takie wyjaśnienie nie uspokoi internautów, którzy mają na ten temat własne teorie. Jedną z najpopularniejszych jest ta, według której ktoś miałby się przyczynić do zapłonu w katedrze.

Ostatnio pojawiło się nagranie, które ma potwierdzać taką tezę. Nagranie zarejestrowały kamery na wieży Montparnasse, na pół godziny przed wybuchem pożaru. Na wideo widać, że na dachu katedry jest tajemnicza postać, po chwili widać też błyski.

Internauci zwrócili też uwagę na drugie, wyraźniejsze nagranie, na którym widać, że ktoś był na dachu katedry przez pożarem. To dość niepokojące biorąc pod uwagę, że w chwili, z której pochodzi wideo, robotnicy odpowiedzialni za renowację, zakończyli już pracę.

Myślicie, że nagrania przeczą teorii o zwarciu elektrycznym?

Może Cię zainteresować

zamknij