×

Strażacy z Notre Dame wykorzystali turystkę? Zeznania 20-latki nie pozostawiają złudzeń

Strażacy z Notre Dame dopuścili się najgorszego? W mediach krąży informacja o turystce, którą zgwałcili mężczyźni, ratujący historyczną katedrę. Sześciu francuskich strażaków okrzykniętych „bohaterami” za walkę z ogniem Notre Dame dziś już nie cieszy się chwałą. Policja aresztowała ich pod zarzutem gwałtu na 20-letniej turystce.

Do tragedii doszło kilka tygodni po wybuchu w Katedrze Notre Dame

Tuż po tym, gdy strażaków okrzyknięto bohaterami za uratowanie pamiątkowej budowli przed całkowitym zniszczeniem, zrobili coś, co wywołuje ciarki na całym ciele.

Strażacy z Notre Dame

Turystka zgłosiła to, że napadli na nią strażacy z Notre Dame

Jak do tego doszło? Poznała strażaka w barze i zgodziła się na seks z nim. Udała się z nim do remizy, gdzie nie byli sami. Okazało się, że trafiła w sam środek zakrapianej alkoholem imprezy. Oczywiście, nie godziła się na to, aby razem z nimi pić alkohol. Niestety, to nie pomagało. Pozostali strażacy zaczęli być agresywni i napastliwi. Nagle rzucili się na nią i zaczęli rozbierać. Bezbronna kobieta nie miała siły na to, aby się bronić.

Sześciu z nich wykorzystało turystkę, która nie miała realnej szansy na obronę i ucieczkę. Policja nie podaje, czy wśród mężczyzn był poznany w barze strażak. W tej chwili cała szóstka jest zawieszona i nie może wykonywać zawodu. Dodatkowo szokujący jest fakt, że osoby, które są w paryskiej straży pożarnej z góry są nieskazitelne – przynajmniej takie założenie mają ci, którzy przyjmują osoby na tak odpowiedzialne stanowiska. Niestety, okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Oskarżeni zaprzeczyli zarzutom.

Na ile lat mogą trafić do więzienia strażacy z Notre Dame?

Gwałt jest karany do 15 lat więzienia we Francji. Jednak są wyjątki. Jeśli są okoliczności obciążające, oskarżeni mogą nawet trafić za kratki na 20 lat. To nie jest jedyny taki przypadek w Paryżu… W styczniu dwóch paryskich policjantów wysłano do więzienia na siedem lat za zgwałcenie turystki z Kanady w ich siedzibie obok katedry Notre Dame. Sprawa 20-letniej turystki jest w toku, a strażaków dopiero przesłuchuje policja.

Przypomnijmy, że 15 kwietnia w katedrze Notre Dame wybuch pożar. Media podają, że oficjalna przyczyna pożaru związana jest z pracami remontowymi, które odbywały się w budynku. Ogień pochłonął prawie cały dach zabytku, zawaliła się także główna iglica katedry. Prezydent Emmanuel Macron ma plany, aby odbudować świątynię w ciągu najbliższych lat. Na pewno w tej kwestii mogą pomóc datki. Mówi się, że na rzecz naprawy historycznej budowli zebrano miliard euro.

Czy strażacy z Notre Dame wykorzystali młodą kobietę? Wszystko wskazuje na to, że tak…

Na razie jednak poczekajmy na dalsze ustalenia prokuratury i ich oficjalne stanowisko w tej sprawie.

Może Cię zainteresować

zamknij