×

Policja pokazała najnowsze zdjęcia z wybuchu w Przewodowie. Widać jego skalę

W mediach pojawiło się nowe zdjęcie ze wsi Przewodów. Widzimy na nim olbrzymi lej, który powstał po wybuchu, a także funkcjonariuszy, którzy zabezpieczają teren. Do tego miejsca mają dostęp jedynie służby…

„Nie był to atak na Polskę”

Gdy w kilka chwil maleńka polska wieś znajduje się na ustach całego świata, dociera do nas, że wojna jest bliżej, niż nam się wydaje. Przez zbłąkany pocisk zginęli dwaj Polacy. Mężczyźni wyszli do pracy i stracili życie podczas wykonywania codziennych obowiązków. Wieś Przewodów pogrążyła się w żałobie.

Dziś prezydent Andrzej Duda oświadczył, że wczorajszy wybuch rakiety w Przewodowie nie stanowił ataku na Polskę.

Ukraina broniła się — co oczywiste i zrozumiałe — także wstrzeliwując rakiety, których zadaniem było strącenie rakiet rosyjskich. W związku z powyższym mieliśmy do czynienia z bardzo poważnym starciem wywołanym przez stronę rosyjską, tak jak i cały konflikt. W istocie zatem, winę za całe wczorajsze starcie z całą pewnością ponosi strona rosyjska

— oświadczył prezydent.

Nic nie wskazuje na intencjonalny atak na Polskę

— podkreślił.

Nowe zdjęcie ze wsi Przewodów

Wczoraj w mediach pojawiło się kluczowe nagranie z Przewodowa. Krótki film opublikował niezależny białoruski kanał NEXTA.


Dziś polska policja opublikowała zdjęcie, na którym dokładnie widzimy miejsce, w którym doszło do wybuchu. Powstał tam ogromny, głęboki lej. Obok niego znajduje się przewrócony na bok pojazd.

Obecnie służby zabezpieczają teren, prace trwają. Na miejscu pracują m.in. policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Biura Kryminalnego Polskiej Policji.

Przed II wojną światową wieś Przewodów zamieszkiwali głównie Ukraińcy. Polacy stanowili jedynie margines. Potem sytuacja się zmieniła. Obecnie wieś zamieszkuje ponad 400 osób, a mieszkańcy zajmują się głównie rolnictwem.

Fotografie: Polska Policja (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować