×

Ogłoszenia z leczniczym popiołem z pożaru Notre Dame. Cena sięgała nawet 1000 zł

Pożar katedry Notre Dame z 15 kwietnia nadal wywołuje ogromne emocje na całym świecie. Niektórzy załamywali się stratą jednego najważniejszych zabytków Europy. Inni oburzali się, że takie poruszenie wywołał jakiś budynek, a nikt nie przejmuje się codziennymi ludzkimi tragediami. Okazuje się, że są też tacy, którzy próbują dorobić się na tragedii. Oszust próbował sprzedać popiół z Notre Dame.

Pożar katedry Notre Dame

Płomienie wydobywające się z gotyckiej katedry poruszyły wiele osób. Prawie codziennie pojawiają się informacje, które mają przybliżyć nam, co było przyczyną pożaru.

Niedługo po dogaszeniu ognia, okazało się, że uda się uratować katedrę. Wielu milionerów, już następnego dnia po pożarze, zadeklarowało, że przekażą setki milionów euro na odbudowę zabytku. Nie trzeba było długo czekać, by na ten cel zebrano miliard euro.

Fałszywe ogłoszenia

Nie wszystkim spodobało się, że ludzie tak chętnie wspierają odbudowę zabytków, a nie są skłonni przeznaczyć pieniędzy potrzebującym. W sieci rozgorzała dyskusja na temat wagi odbudowy katedry.

Jesteśmy jednak pewni, że obie strony dyskusji, byłyby zgorszone ogłoszeniem, które znalazło się na rumuńskiej wersji portalu z ogłoszeniami „OLX”.

Popiół z Notre Dame

Rumuński popiół z Notre Dame

Okazało się, że w Rumunii znaleźli się ludzie, którzy wystawiali na sprzedaż popiół, który miał pochodzić ze zniszczonej katedry. Dodatkowo, oszuści twierdzili, że ich produkt ma właściwości lecznicze.

Oszustom na szczęście nie udało się naciągnąć zbyt wielu osób, ponieważ portal wykrył oszustwo i usunął oferty. Trzeba przyznać, że „sprzedawcy” drogo liczyli sobie za popiół z Notre Dame, ponieważ za jedną garść chcieli od ok. 400 do 1000 zł.

Spodziewaliście się, że ktoś będzie chciał dorobić się na pożarze w tak bezczelny sposób?

Może Cię zainteresować

zamknij