×

Tuż po pożarze Notre Dame doszło do kolejnej tragedii. Chodzi o figurkę Matki Boskiej

Pożar Notre Dame to nie jedyne zdarzenie, które w Wielkim Tygodniu wstrząsnęło światem. Kolejne, o którym mówi się już znacznie mniej, miało miejsce zaledwie kilka dni później w Marlher w departamencie Loary. To właśnie tam w Wielki Czwartek mieszkańcy odkryli, że w miejscowej kapliczce oderwano głowę figurce Matki Boskiej i poważnie ją zniszczono. Wszystko wskazuje na to, że ludzie, którzy są za to odpowiedzialni, dobrze się wcześniej przygotowali, bowiem wnętrze posągu miało metalowe zbrojenie. O całym incydencie błyskawicznie została powiadomiona miejscowa żandarmeria.

Pożar Notre Dame a figura Matki Boskiej. Przypadek?

Oderwanie głowy figury Matki Boskiej to nic innego, jak akt profanacji. Akt, który poruszył okolicznych mieszkańców, którzy często odwiedzają kapliczkę. Dowodem na to były chociażby niemal zawsze znajdujące się w niej kwiaty.

Pożar Notre Dame a figurka Matki Boskiej

twitter

Dalsze losy figury

Prezes stowarzyszenia „Les Amis De Marlhes” Roger Defoursa oznajmił już, że „posąg zostanie naprawiony bądź też zastąpiony przez nową figurę”.

To nie pierwszy tego typu przypadek w tamtejszej kapliczce. Kolejnego nie trzeba długo szukać, bowiem zaledwie rok temu ktoś próbował ją podpalić.

Czyżby za jednym i drugim incydentem stała ta sama osoba?

Polecane

Może Cię zainteresować