×

Zbigniew Stonoga znowu zatrzymany przez policję! Grozi mu nawet 15 lat więzienia

Zbigniew Stonoga zatrzymany przez policję. Postawiono mu liczne zarzuty i bardzo możliwe, że ponownie trafi za kratki. Chodzi o defraudację pieniędzy.

Zbigniew Stonoga zatrzymany przez policję
Instagram

Zbigniew Stonoga zatrzymany przez policję

Zbigniew Stonoga został zatrzymany dzisiaj przed godziną 4-tą na trasie w drodze do Szpitala Onkologicznego w Bydgoszczy. Następnie przewieziono go na przesłuchanie do Prokuratury Regionalnej w Lublinie. Według informacji od jego współpracowników o 6:00 rano policja rozpoczęła rewizję mieszkania Stonogi. 

Informację o zatrzymaniu podano także na fanpage’u biznesmena:

Nieoficjalnie mówi się o praniu brudnych pieniędzy oraz defraudację środków od darczyńców jego fundacji. Dodatkowo dochodzą oskarżenia o organizowanie loterii wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych.

Nagrody kusiły wielu internautów i masowo wpływały datki, które były warunkiem uczestnictwa. Wśród nagród były telefony, sprzęty AGD oraz drogie samochody. Nie sporządził także sprawozdań finansowych za rok 2016 i 2017.

Zbigniew Stonoga zatrzymany przez policję
Instagram

Jak donosi Radio RFM, Stonoga wspólnie z Kamilem C. i Edwardem Sz. przywłaszczył sobie aż 927 tys. złotych z 953 tys. zł wpłaconych przez darczyńców. Następnie trafiły do podejrzanej, warszawskiej spółki i z niej przelewane na inne konta, które należały prywatnie do Stonogi. Za te przewinienia może mu grozić nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Stonoga niedawno wyszedł z więzienia

We wrześniu opuścił Areszt Śledczy w Krakowie, w którym przebywał od maja 2017 roku. Nie próżnował jednak w ostatnich miesiącach. Ostatnio wsławił się tym, że gonił pedofila ulicami Warszawy oraz zaangażował się w sprawę 21-latka z Konina, który został zastrzelony przez policjanta.

Pomimo licznych oskarżeń i spraw sądowych, wciąż ostro atakował polityków oraz inne osoby publiczne. Wielokrotnie atakował przedstawicieli PiS i oskarżał ich, że ataki skierowane w jego stronę są polityczną, brudną walką.

Groził też, że zabiję matkę Zbigniewa Ziobro i publicznie znieważał kobietę. Przed swoje niewybredne wypowiedzi zebrał spore grono fanów i próbował dostać się do polityki, jednak bezskutecznie.

Zbigniew Stonoga zatrzymany przez policję
Facebook

Zapewne wielu jego sympatyków i współpracowników pomyśli, że zatrzymanie ma zabarwienie polityczne. Czekamy na oficjalny komunikat w tej sprawie ze strony prokuratury

Źródła: nczas.com, wiadomosci.radiozet.pl, wiadomosci.wp.pl
Fotografie: Facebook, Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij