×

Terrorystka zatrzymana na granicy. Współdziałała z tzw. Państwem Islamskim

Terrorystka zatrzymana na granicy podczas próby przedostania się do Polski. Postanowiła wykorzystać fakt, że do kraju każdego dnia przyjmowanych jest tysiące uciekających przed wojną osób. Na szczęście udało się ją zatrzymać, przez co udało uniknąć się nieszczęścia. Informację potwierdziła rzeczniczka prokuratury w Przemyślu.

Terrorystka zatrzymana na granicy

Od momentu rozpoczęcia inwazji Rosji na Ukrainę, każdego dnia polsko-ukraińską granicę przekraczają tysiące osób. W sumie Polska przyjęła już ponad 2 miliony uchodźców, z czego większość stanowią kobiety i dzieci, ale nie tylko.

Granicę z Polską ze względu na uproszczone procedury przekroczyło także wiele zupełnie obcych kulturowo osób. Według Straży Granicznej ukraińską granicą przekroczyli ostatnio obywatele ze 150 krajów z całego świata. Otwartość Polski postanowiła wykorzystać również terrorystka, która została zatrzymana na polsko-ukraińskiej granicy. Nie wiadomo, jakie miała intencje.

Terrorystka współpracująca z tzw. Państwem Islamskim próbowała przekroczyć polsko-ukraińskie przejście graniczne. To prawdopodobnie obywatelka Uzbekistanu. Została zatrzymana. Teraz czeka na decyzję sądu w polskim areszcie

– poinformował reporter Radia ZET Rafał Miżejewski.

Niepokojące doniesienia potwierdziła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Przemyślu Maria Pętkowska, która opisała niepozorny wygląd terrorystki.

Była młoda, drobniutka, nie wyglądała na terrorystkę. Ale tak wyglądają te struktury

– wyjaśniła prokurator.

Podobnych przypadków było więcej

Polskie służby zatrzymały już na granicy polsko-ukraińskiej ponad 80 przestępców – część z nich była poszukiwana przez Interpol. To dowód na to, że polskie służby stają na wysokości zadania i wzorowo wypełniają swoje obowiązki na wschodniej granicy dbając o nasze bezpieczeństwo.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: wgospodarce.pl, twitter.com, twitter.com, www.radiozet.pl
Fotografie: Instagram, Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij