×

Atak rakietowy w pobliżu granicy z Polską. Zniszczono strategiczny punkt!

Atak rakietowy w pobliżu granicy z Polską! To już kolejny. Dziś w nocy Rosjanie zaatakowali wojskowy obiekt infrastruktury położony w rejonie jaworowskim, czyli niedaleko granicy z Polską. Szef władz obwodu lwowskiego Maksym Kozycki poinformował, że obiekt został całkowicie zniszczony. Z kolei nasi czytelnicy donoszą nam, że i tym razem dało się słyszeć ostrzał.

Atak rakietowy w pobliżu granicy z Polską!

Wiadomo, że do ataku rakietowego w rejonie jaworowskim doszło około godziny 4:30 czasu miejscowego, a 3:30 czasu polskiego. Dziś rano Maksym Kozycki poinformował za pomocą Facebooka:

Na chwilę obecną nie ma informacji o zabitych i rannych. Rozmiary i charakter zniszczeń są ustalane

Z kolei kilkadziesiąt minut później szef władz obwodu lwowskiego Maksym Kozycki wydał już kolejny komunikat. Sprecyzował w nim, że zaatakowany obiekt wojskowy znajduje się w rejonie jaworowskim. Jak doskonale wiemy, jest to tuż przy granicy z Polską. Zdradził, że w wojskową infrastrukturę uderzyły cztery rakiety. Uległ on całkowitemu zniszczeniu.

Według wstępnych informacji nie ma ofiar ani rannych. Nikt nie zwracał się o pomoc lekarską

– dodał na konie Kozycki

Przypomnijmy, że to już kolejny rosyjski atak rakietowy w pobliżu polskiej granicy. Wcześniejszy miał miejsce 13 marca. Wtedy w sieci pojawiły się nawet film, które uchwyciły atak.

Ukraińcom udało się zestrzelić dwie rakiety

Z kolei ukraińskie siły zbrojne poinformowały o zestrzeleniu dwóch rakiet manewrujących lecących w kierunku obwodu lwowskiego. Jak podano w komunikacie:

15 maja rano Raszyści (Rosjanie) przeprowadzili kilka rakietowych ataków z akwenu Morza Czarnego w celu zniszczenia obiektów kluczowej infrastruktury w obwodzie lwowskim. Rakiety manewrujące wystrzelono prawdopodobnie z okrętów podwodnych. Dwie rakiety manewrujące okupantów zostały zniszczone przez pododdziały wojsk rakietowych dowództwa powietrznego Zachód

Źródła: www.facebook.com, wydarzenia.interia.pl
Fotografie: Facebook.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij