×

Zatrzymano pijanego kierowcę. Policjanci byli wstrząśnięci, gdy zrozumieli kto to

Zatrzymano pijanego kierowcę. Patrol drogówki w Kaliszu dokonał kontroli trzeźwości mężczyzny, który jak się okazało, prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Co najbardziej zaskakujące, był to czynny policjant. Kierowca miał w organizmie ponad promil alkoholu. O sprawie poinformował portal faktykaliskie.info

Zatrzymano pijanego kierowcę. To czynny policjant!

Jak podaje portal faktykaliskie.info, dziś około 4.30 policjanci z kaliskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę audi A3. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzną jest 41-letni policjant służący w łódzkim garnizonie. Po dmuchnięciu w alkomat okazało się, że prowadził on samochód w stanie nietrzeźwości. Pomimo iż w czasie zatrzymania nie pełnił służby, poniesie konsekwencje swojego czynu. Policjanci z drogówki podczas kontroli zatrzymali uprawnienia mężczyzny do prowadzenia auta oraz powiadomili jego przełożonych o zaistniałej sytuacji. Obecnie zatrzymany policjant jest zawieszony w czynnościach służbowych. Co więcej, wszczęto wobec niego postępowanie, które zmierza do wydalenia go ze służby. Funkcjonariuszowi grozi również odpowiedzialność karna. Może zostać skazany nawet na dwa lata pozbawienia wolności.

Zatrzymano pijanego kierowcę
Jarosław Kubalski/Radio Kielce

Statystyki policyjne w sprawie pijanych kierowców

Pijani kierowcy nadal są jednym z głównych problemów na polskich drogach. Według policyjnych statystyk, tylko w ubiegłym roku nietrzeźwi spowodowali 2488 wypadków z 331 zabitymi (15 proc. ogółu ofiar śmiertelnych). Nie pomagają nawet duże mandaty. Kierowcy wciąż siadają pijani za kółko, tworząc zagrożenie na drodze. Niestety nie daje to nawet złudnej nadziei, że tegoroczne statystyki miałyby być lepsze. Szacuje się, że tylko w okresie wakacyjnym policja zatrzymała 20 927 pijanych kierowców. Liczba ta jest o 27 proc. większa, niż w analogicznym okresie przed rokiem.

Fotografie: Jarosław Kubalski/Radio Kielce (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij