×

13-latki umówiły się na nocną jazdę z nieznajomym 26-latkiem. Później wysłały strasznego SMS’a

Oświęcim. 13-latki umówiły się na nocną jazdę z nieznajomym. Poznanemu w Internecie 26-latkowi napisały, że mają ukończone 16 lat. Poza tym wprowadziły w błąd znajomą, pisząc jej, że kierowca je porwał. Przerażona dziewczyna zaalarmowała policję. Jaki był finał tej zaskakującej sprawy? Przeczytajcie poniżej.

13-latki umówiły się na nocną jazdę z nieznajomym

O skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniu nastolatek poinformowała policja z Oświęcimia, aby to zdarzenie było przestrogą zarówno dla rówieśników dziewczynek, jak i ich rodziców. W sobotę 17 grudnia trzy koleżanki postanowiły spędzić noc u jednej z nich. Nastolatki w ramach walki z nudą postanowiły nieco zaszaleć. Za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych zaczęły pisać z 26-letnim mężczyzną.

Zasugerowały, że mają już ukończone 16 lat. Zapytały mężczyznę czy ma samochód, i czy mógłby je zabrać na wspólną nocną przejażdżkę po okolicy. Mężczyzna zgodził się

– przekazała aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu

Rodzice nastolatek nie mieli pojęcia, że 13-latki umówiły się na nocną jazdę z nieznajomym. O godzinie 3:00 w nocy 26-latek podjechał pod blok, gdzie czekały na niego nastolatki. W trakcie jazdy jedna z trzech dziewczyn postanowiła dla żartu napisać wiadomość do koleżanki.

„Porwanie” nastolatek

13-latka napisała w SMS do znajomej, że kierowca z czarnego audi nie chce odwieźć ich do miejsca zamieszkania. Przerażona wiadomością koleżanki natychmiast zaalarmowała służby dzwoniąc pod nr. 112. Przekazała funkcjonariuszom kolor i markę pojazdu. W poszukiwania czarnego audi włączyło się kilka patroli policyjnych. Po jakimś czasie odnaleziono pojazd przy ul. Fabrycznej w Oświęcimiu.

Jak się okazało, pojazdem kierował 26-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego natomiast pasażerkami były trzy 13-letnie mieszkanki Oświęcimia. Mężczyzna przekazał, że nieletnie podały, że mają 16 lat i same zaproponowały spotkanie

– poinformowała Małgorzata Jurecka.

Nieletnie potwierdziły, że to one wprowadziły w błąd 26-letniego mężczyznę. Po szczegółowej kontroli mężczyznę zwolniono, a nastolatki przewieziono do oświęcimskiej komendy Policji. Niewątpliwie rodzice dziewczynek byli mocno zszokowani, gdy odbierali córki w sobotnią noc z komendy. Dziewczynki przecież miały nocować u jednej z nich. Niestety na tym ta sprawa się nie zakończyła.

Materiały zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich w związku z faktem, że trzynastolatki zachowały się karygodnie, doprowadzając do wywołania fałszywego alarmu

– wyjaśniają policjanci.

Wywołanie bezpodstawnej interwencji służb grozi grzywną do 1,5 tys. złotych a nawet pozbawieniem wolności.

Źródła: www.se.pl, krknews.pl

Może Cię zainteresować