×

„Martwy lub żywy”. Kosmiczna nagroda za głowę Putina od rosyjskiego biznesmena

Kosmiczna nagroda za głowę Putina. Rosyjski biznesmen postanowił przeznaczyć sporą sumę pieniędzy dla tego, kto powstrzyma szaleńczego dyktatora przed potworną zbrodnią, której każdego dnia dokonuje na ukraińskim narodzie. Czy znajdą się chętni?

Protesty w Rosji

Coraz więcej osób sprzeciwia się szaleńczym pomysłom Putina, które doprowadziły do inwazji Rosji na Ukrainę. Wśród nich są także Rosjanie.

W geście solidarności z naszym wschodnim sąsiadem, na ulice Moskwy w ostatnich dniach wyszło tysiące Rosjan, którzy mówią wojnie stanowcze NIE. Wielu z nich zapłaciła za to cenę wolności, którą zabrały im rosyjskie służby. Wśród zatrzymywanych są także małe dzieci, które trzymały antywojenne transparenty.

Według informacji niezależnego, białoruskiego portalu Nexta, od 24 lutego do wczoraj podczas protestów w Rosji zatrzymano 6817 osób, które sprzeciwiały się wojnie wywołanej przez Władimira Putina.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez 7Media.ro (@7media.ro)

Nagroda za głowę Putina od rosyjskiego biznesmena

Rosyjski biznesmen wyznaczył olbrzymią nagrodę za ujęcie Władimira Putina. Obiecuje zapłacić milion dolarów za powstrzymanie szalonego dyktatora. To prawie 4,5 mln zł!

Obiecuję zapłacić 1 000 000 $ oficerowi(-om), który spełniając swój konstytucyjny obowiązek aresztuje Putina jako zbrodniarza wojennego zgodnie z prawem rosyjskim i międzynarodowym

– napisał na Facebooku biznesmen Alex Konanykhin, który już od 30 lat przebywa w Rosji.

Putin nie jest prezydentem Rosji, gdy doszedł do władzy w wyniku specjalnej operacji wysadzania budynków mieszkalnych w Rosji, a następnie naruszył Konstytucję likwidując wolne wybory i mordując przeciwników. Jako etniczny Rosjanin i obywatel Rosji, postrzegam jako mój moralny obowiązek ułatwienia denazyfikacji Rosji. Będę kontynuował pomoc Ukrainie w jej heroicznych wysiłkach, aby wytrzymać atak Ordy Putina

– dodał Konanykhin.

Biznesmen pierwotnie dołączył do wpisu zdjęcie przedstawiające plakat z twarzą Władimira Putina, na którym można było przeczytać „poszukiwany martwy lub żywy Władimir Putin za masowe zbrodnie”.

Zdjęcie po pewnym czasie zostało jednak usunięte prawdopodobnie dlatego, że Facebook w pierwszej kolejności usunął post milionera za słowa „martwy lub żywy”. Apel natomiast pozostał, a więc możemy uznać, że wciąż jest aktualny.

Czy znajdzie się ktoś odważny? Czy znajdzie się osoba chcąca zgarnąć milion dolarów za głowę Putina? Nie wykluczone, że tak. Pytanie tylko, czy uda jej się dotrzeć do rosyjskiego dyktatora.

Źródła: niezalezna.pl, www.facebook.com
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij