×

No i stało się. W tym regionie już mamy zamknięte szkoły. I to aż 5 placówek!

Dopiero drugi dzień września, a już mamy zamknięte szkoły i doniesienia o wykrytych w placówkach edukacyjnych przypadkach koronawirusa. Na Podkarpaciu chodzi o co najmniej pięć placówek. A to pewnie dopiero początek. Co będzie za kilka dni?

Zamknięte szkoły

W tej chwili warto jeszcze zachować spokój i nie ferować wyroków. Niemniej to, co obserwujemy na razie nie napawa optymizmem. Ledwie wczoraj miało miejsce rozpoczęcie roku szkolnego, a dzisiaj pierwsze zajęcia. Spora część dzieci nie opuściła jeszcze swoich placówek, a już teraz wiemy o zamknięciu 5 szkół i to jedynie na Podkarpaciu.  Jeśli tak będzie wyglądał każdy kolejny dzień, to minister Piontkowski, który bardzo mocno obstawał przy nieprzesuwaniu rozpoczęcia roku szkolnego, już teraz może myśleć o szukaniu sobie nowej pracy. Nauczyciele, uczniowie i ich rodzice mu tego nie darują, a premier Mateusz Morawiecki nie będzie miał innego wyboru, niż go zastąpić. Ale może to złe dobrego początki. Oby tak było.

zamknięte szkoły
Pikist

O które szkoły chodzi?

5 podkarpackich placówek poinformowało w swoich mediach społecznościowych lub swoich stronach internetowych o tym, że u ich pracowników wykryto koronawirusa. Chodzi konkretnie o Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach, Zespół Szkół w Brzózie Królewskiej, Szkołę Podstawową w Bieździedzy i Szkołę Podstawową w Biedaczowie i Zespół Szkolno-Przedszkolny we Wróblowej.

Na stronie placówki we Wróblowej pojawił się taki komunikat:

Uwaga, zawieszenie zajęć!
Ze względu na sytuację epidemiologiczną dyrektor ZSP w Wróblowej zawiesza zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze na czas od 2 do 4 września 2020r.
Zarządzenie znajduje się w załączniku.
Jednocześnie informujemy, że rodzicom dzieci do lat ośmiu w związku z zawieszeniem zajęć w placówce przysługuje zasiłek opiekuńczy w celu przeciwdziałania COVID 19.
Prosimy o bieżące śledzenie informacji na stronie szkolnej i Facebooku.

Szkoły staną się nowymi ogniskami koronawirusa?

Podobne w treści komunikaty wydały pozostałe 4 placówki. Władze samorządowe nadzorujące szkoły, wspólnie z miejscowymi stacjami Sanepidu, zapewniają, że panują nad sytuacją i w każdym przypadku zostały wdrożone odpowiednie procedury bezpieczeństwa. Na ile te działania okażą się skuteczne dowiemy się pewnie na dniach. W każdym razie uczniowie wymienionych placówek już przeszli na zdalne nauczanie, a ich szkoły są całkowicie zamknięte.

Źródła: rzeszow.wyborcza.pl, www.wprost.pl, www.fakt.pl

Może Cię zainteresować

zamknij