×

Zamknięto kolejne szkoły. Nie ma mowy o nauczaniu stacjonarnym

Nowy rok szkolny jeszcze dobrze się nie zaczął, a w woj. pomorskim już zamknięto pierwsze placówki. Zakażeni nauczyciele zostali objęci kwarantanną.

Zakażeni nauczyciele

1 września w całej Polsce rozpoczął się nowy rok szkolny. Jednak nie wszystkie placówki przyjmą dzisiaj uczniów. Ze względu na przypadki zakażenia koronawirusem, dwie szkoły na Pomorzu zostały zamknięte.

Jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku – sytuacja dotyczy jednej placówki działającej na terenie powiatu kościerskiego i jednej z powiatu kartuskiego. W obu szkołach wykonane w ostatnim czasie badania potwierdziły koronawirusa u pojedynczych nauczycieli.

Dwaj zakażeni pedagodzy byli ostatnio obecni na radach pedagogicznych zorganizowanych w szkołach. W związku z tym sanepid postanowił objąć kwarantanną wszystkich pracowników obu placówek. Dodatkowo wydano pozytywną opinię dotyczącą zdalnego nauczania, która będzie trwać co najmniej dwa tygodnie.

Sanepid nie poinformował, o jakie konkretnie szkoły chodzi, ale – według lokalnych mediów – są to I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie oraz Szkoła Podstawowa w Kiełpinie w powiecie kartuskim.

Koronawirus na Pomorzu

Anna Obuchowska, zastępca Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego poinformowała, że także w jednej z gdańskich szkół stwierdzono zakażenie koronawirusem u jednego dziecka i jednego nauczyciela:

Kilka osób jest na kwarantannie. Rok szkolny rozpoczął się normalnie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Dodała również, że do wtorku (1 września) do PPIS wpłynęły cztery wnioski dotyczące możliwości stosowania nauczania hybrydowego. Wszystkie dotyczyły szkół z terenu Gdańska.

Trzy wnioski zostaną rozpatrzone negatywnie, odnośnie szkoły przyszpitalnej są przesłanki do wydania pozytywnej opinii przez PPIS w Gdańsku.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, www.radioplus.pl, www.wnp.pl, fakty.interia.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować