×

Wypadek autobusu w Warszawie. Są informacje o rannych osobach

Wypadek autobusu w Warszawie miał miejsce około godziny 12:40. Pojazd uderzył w barierkę mostu i rozerwał się na dwie części.

Wypadek autobusu w Warszawie

Przed godziną informowaliśmy o tym, że autobus wypadł z Mostu Grota-Rowieckiego. Autobus linii 186 kierował się w kierunku pętli na Szczęśliwicach. Z nieznanych jeszcze przyczyn runął on z trasy S8 na Wisłostradę. Rozerwał się na pół, jego tylna część pozostaje na moście. Strażacy zabezpieczyli ją przed upadkiem.

Według najnowszych informacji, kierowca autobusu był trzeźwy. Obecnie przebywa w szpitalu i jest świadomy.

Wiemy, że kierowca był młodym kierowcą i prawdopodobnie zasłabł. Ale to wszystko będzie sprawdzane. Za chwilę udaję się do Szpitala Bielańskiego, tam przewieziono najwięcej rannych

– powiedział kilkanaście minut temu Rafał Trzaskowski, który jest obecny na miejscu wypadku.

Głos w sprawie zabrał też wojewoda mazowiecki Radziwił. Podał on oficjalną liczbę poszkodowanych:

Służby medyczne pracują bardzo sprawnie, straż pożarna zabezpieczyła teren. Wszystkie służby zdają tutaj egzamin niezwykle sprawnie. Na dzisiaj osób poszkodowanych było 17, które pojechały do szpitali i 5, którym udzielono pomocy na miejscu. Od 4 do 6 osób to są osoby ciężko ranne. Za wcześnie jednak, by mówić o ich stanie. Będziemy podawać te informacje później.

Na miejscu powstaje szpital polowy oraz lądowisko dla śmigłowca, który przewozi rannych pasażerów. Jak poinformowała rzeczniczka prasowa LPR Justyna Sochacka:

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał z miejsca wypadku autobusu miejskiego w Warszawie ranną 17-latkę z podejrzeniem urazu kręgosłupa. Na miejscu wypadku jest też 10 karetek.

Łukasz Szumowski zabrał głos w tej sprawie

Minister Zdrowia zareagował na wieści o tragicznym wypadku. Kilka minut temu odbyła się konferencja prasowa z udziałem Łukasza Szumowskiego:

Wszyscy słyszeliśmy o tragicznym wydarzeniu, wypadku autobusu. 17 osób jest poszkodowanych, kilka w stanie ciężkim, jedna osoba zmarła. Jestem w ciągłym kontakcie z zespołami ratownictwa medycznego i dyrektorami szpitali gdzie trafiają pacjenci. Wszyscy oczywiście będą objęci opieką jak najszybciej. Rodziny poszkodowanych będą objęte opieką psychologiczną. Pięć osób jest w stanie ciężkim, a obecnie „trwa walka o ich życie i zdrowie”.

Natomiast Prezydent Warszawy zlecił uruchomienie specjalnej infolinii dla rodzin poszkodowanych w wypadku. Organizowana jest też dla nich pomoc psychologiczna.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, warszawawpigulce.pl, wiadomosci.onet.pl, www.wprost.pl

Polecane

Może Cię zainteresować