×

Warszawa: Autobus wypadł z Mostu Grota-Roweckiego. Trwa akcja ratunkowa!

Autobus wypadł z Mostu Grota-Roweckiego. Trwa akcja ratunkowa. Media podają, że jest wielu rannych. W sieci pojawiają się zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Autobus wypadł z Mostu Grota-Rowieckiego

Według doniesień „Gazety Wyborczej” służby medyczne opiekują się 10 rannymi osobami. Oznaczałoby to, że w pojeździe znajdowali się pasażerowie. Nieznane są powody, dlaczego autobus wypadł z Mostu Grota-Roweckiego. W rozmowie z Onetem Irmina Sulich z Komendy Stołecznej Policji mówi:

Na tę chwilę mamy tylko informację, że autobus spadł z mostu Grota, ale nie bezpośrednio na ulicę, tylko na ścieżkę rowerową. Ustalamy okoliczności i przyczyny tego wypadku.

W wyniku upadku rozerwany został przegub autobusowy. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski odwołał kampanijne wizyty i jest w drodze do stolicy. Na miejsce zmierza też wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwił. Pozostałe media informują, że jest więcej rannych niż wspomniane 10 osób, ale wciąż nie są to potwierdzone informacje.

Aktualizacja [13:36]

Jak informuje PAP, około 20 osób zostało poszkodowanych. Doniesiono także o dwóch ofiarach śmiertelnych. Wśród osób rannych jest dziecko, które przetransportowano do szpitala helikopterem.

Z kolei Onet ustalił, że wypadkowi uległ autobus z linii 186. Przednia część pojazdu runęła w dół mostu, natomiast tylna część wisi na balustradzie. Dziennikarze TVN-u są na miejscu zdarzenia i w rozmowie ze służbami ratunkowymi dowiedzieli się, że akcja jest trudna i skomplikowana.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, warszawawpigulce.pl, wiadomosci.onet.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij