×

Wzruszający wpis Niny Terentiew na temat Pawła Królikowskiego. „Był artystą do samego końca”

Cała Polska pogrążyła się w smutku na wieść o śmierci popularnego aktora, Pawła Królikowskiego. Największe gwiazdy showbiznesu dzielą się wspomnieniami na temat swojego kolegi po fachu. Poruszający wpis opublikowała także Nina Terentiew.

Wspomnienie Pawła Królikowskiego

Nina Terentiew, dyrektor programowa telewizji Polsat w pięknych słowach podsumowała wieloletnią przyjaźń, jaka łączyła ją z Pawłem Królikowskim. Wspomniała o tym, jak rozpoczęła się ich telewizyjna współpraca.

Paweł Królikowski debiutował u mnie, jak żartowaliśmy, dwa razy. 30 lat temu przyjechał do mnie z Wrocławia, jako bardzo młody człowiek, zaraz po studiach, z wymyślonym przez siebie programem dla dzieci „Truskawkowe Studio”. Potem, po latach, zaprosiłam go do drugiego debiutu, w roli jurora, w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Ilekroć się widywaliśmy, zawsze te spotkania były przepełnione serdecznością, ciepłem i uśmiechem, za które cenili go wszyscy, którzy z nim pracowali.

Terentiew zaznaczyła, że Królikowski uwielbiał program „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” za to, że nikt z niego nie odpada. Był życzliwym i pozytywnie nastawionym do innych człowiekiem.

Bo nie zdarzyło się nigdy, żeby Paweł powiedział komuś coś naprawdę niemiłego. Był aktorem, artystą do samego końca. Każdą komórką swojego ciała, serca i duszy. Chłonął i cieszył się z każdej minuty na planie.

Po raz ostatni wystąpił na antenie Polsatu w serialu „W rytmie serca”. Już za kilka dni w telewizji ukaże się odcinek z jego udziałem.

Nawet, gdy był już bardzo chory, kiedy stawał przed kamerą, czuło się, że zawód aktora daje mu prawdziwe szczęście.
Z całego serca składamy wyrazy współczucia dla całej rodziny, żony oraz dzieci, które mieliśmy okazję poznać podczas ostatniej edycji programu. Jest nam wszystkim dzisiaj potwornie smutno.

Ciężka choroba

Paweł Królikowski zmarł dziś nad ranem. Informację o jego śmierci potwierdził w mediach brat Pawła, Rafał Królikowski. Początek choroby aktora przypada na 2015 rok. To właśnie wtedy przeszedł operację usunięcia tętniaka mózgu. Pod koniec 2019 roku, Królikowski doznał infekcji, która spowodowała, że musiał przebywać w szpitalu od grudnia. W ostatnich miesiącach miał poważne problemy neurologiczne. Pod koniec stycznia okazało się, że będzie musiał przejść jeszcze jeden zabieg chirurgiczny. Królikowski był żonaty z Małgorzatą Ostrowską-Królikowską, z którą miał pięcioro dzieci: Antoniego, Jana, Ksawerego, Julię i Marcelinę. Najstarszy z rodzeństwa poszedł w ślady ojca i również jest aktorem.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Facebook.com, Instagram.com, Twitter.com

Polecane

Może Cię zainteresować