×

Wraca zdalna edukacja? RMF FM ustalił, jakie decyzje chce ogłosić jutro rząd

Epidemia przybiera na sile. W sobotę premier Morawiecki przedstawi kolejne decyzje w sprawie placówek oświatowych. Czy wraca zdalna edukacja? RMF FM ma już nieoficjalne informacje, które jednak mogą być rozczarowujące dla wielu osób.

Wraca zdalna edukacja?

Niemal codziennie Ministerstwo Zdrowia odnotowuje kolejne rekordy zakażeń. W ciągu ostatniej doby na Covid-19 zachorowało aż 4 739 osób. Zmarło 52 pacjentów. Spora część zakażonych osób ma styczność z placówkami oświaty, co przekłada się na zamykanie kolejnych szkół.

Jak nieoficjalnie podaje RMF FM, w polskich szkołach powróci edukacja zdalna. Na początek w klasach najstarszych:

Rząd chce wprowadzać ograniczenia w kolejności od najstarszych do najmłodszych. Jeżeli ministrowie przyjmą ten plan, to ograniczenia będą polegać na wprowadzeniu nauki zdalnej, ale w takim zakresie, by było to jak najmniej dotkliwe dla rodziców. Dlatego też najpierw na naukę w trybie online mieliby zostać wysłani studenci. Następnie nauka zdalna miałaby zostać wprowadzona w liceach.

Dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda podaje, że w trybie stacjonarnym wciąż będą uczyć się młodsze dzieci – w żłobkach, przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. Zmiany te mają być częścią rządowego planu.

W sobotę kolejne decyzje

Co ze szkołami? Odpowiedź na to pytanie poznamy już w najbliższą sobotę (10 października). Wtedy też premier Mateusz Morawiecki przedstawi decyzje rządu dotyczące funkcjonowania szkół w nadchodzących tygodniach:

W sobotę zakomunikujemy bardzo dokładnie nasze decyzje dotyczące szkół w kolejnych tygodniach. Na dzień dzisiejszy mechanizm wdrożony w sierpniu sprawdza się nieźle, ale pandemia rzeczywiście się rozszerza, dlatego być może te zasady trzeba będzie zaostrzyć.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej szef rządu przekonywał, że na dzień dzisiejszy, mechanizm wdrożony w sierpniu sprawdza się nieźle. Przyznał jednak, że pandemia rzeczywiście się rozszerza, dlatego być może te zasady trzeba będzie zaostrzyć.

Przypomnijmy, że jeszcze wczoraj Ministerstwo Edukacji Narodowej dementowało plotki o całkowitym zawieszeniu działania szkół i placówek oświatowych od 20 października. W oświadczeniu czytamy:

Dementujemy! Nie ma decyzji, aby od 20 października zawiesić wszystkie zajęcia stacjonarne w szkołach. Blisko 99 proc. szkół i placówek w Polsce pracuje stacjonarnie. Tylko w około 1 proc. prowadzone jest nauczanie zdalne lub mieszane.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.rmf24.pl, www.wprost.pl, dorzeczy.pl, wtk.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Pixabay, Freepik

Polecane

Może Cię zainteresować