×

Ewakuacja szkoły podstawowej w polskim mieście! Dzieci zaczęły nagle mdleć

Ewakuacja szkoły podstawowej w Tychach! Dziś doszło do ewakuacji około 600 osób – uczniów oraz pracowników – Szkoły Podstawowej nr 37 w Tychach. Wszystko dlatego, że w czasie akademii uczniowie zaczęli nagle mdleć. Konieczna była pomoc medyczna.

Ewakuacja szkoły podstawowej w Tychach

Dziś w czasie akademii w Szkole Podstawowej nr 37 w Tychach doszło do wstrząsających wydarzeń. W pewnym momencie uczniowie zaczęli źle się czuć. Dzieci mdlały po kolei. Zasłabło aż 18 osób. W związku z tym zarządzono ewakuację i wezwano odpowiednie służby. Strażacy, którzy przyjechali na miejsce, nie stwierdzili przekroczonych norm tlenku węgla ani innych szkodliwych substancji. Co było więc przyczyną?

Dlaczego uczniowie mdleli w szkole w Tychach?

W rozmowie z Polską Agencją Prasową st. kpt. Tomasz Kostyra z Komendy Miejskiej PSP w Tychach powiedział, że ze zgłoszenia wynikało, iż w placówce wyczuwalny był zapach gazu. Wiadomo, że na gigantycznej sali, na której odbywały się uroczystości związane z 11 listopada, przebywało około 250 osób. Część z nich nagle zaczęła źle się czuć. Uskarżała się na nudności oraz zawroty głowy.

Ostatecznie w wyniku zdarzenia ze szkoły ewakuowano 550 dzieci oraz około 50 pracowników. Jak podkreślił strażak:

Spośród tej grupy 18 osobom udzieliliśmy pomocy medycznej w postaci tlenoterapii

Jednak po przeprowadzeniu czynności okazało się, że w szkole nie wykryto żadnych toksycznych związków:

W trakcie naszych działań nie stwierdziliśmy obecności gazu, nie ma potwierdzenia, by jakakolwiek szkodliwa substancja została wykryta, ale działania w zakresie rozpoznania są jeszcze prowadzone na miejscu. Musimy to sprawdzić, by mieć całkowitą pewność

Źródła: www.pap.pl, wiadomosci.onet.pl

Może Cię zainteresować