×

Wraca temat choroby Putina. Dyskusję wznawia ostatnie wideo z jego udziałem

Od dawna toczą się dyskusje na temat stanu zdrowia rosyjskiego przywódcy. Teraz wraca temat choroby Putina, a wszystko przez transmisję spotkania przywódcy z rosyjskim ministrem obrony Siergiejem Szojgu. Przez całe 12 minut dyktator trzymał się jedną ręką stołu. Lekarze sugerują, że może to być związane z próbą ukrycia choroby Parkinsona. Choroba obajwia się m.in. właśnie poprzez drżenie rąk. Niemniej jednak spekulacji na temat stanu zdrowia Putina jest wiele.

Spotkanie Władimira Putina z Siergiejem Szojgu

W czwartek odbyło się spotkanie Władimira Putina z Siergiejem Szojgu. Podczas rozmowy rosyjski minister obrony przekazał przywódcy, że do przejęcia kontroli nad zakładem potrzeba 3-4 dni. Ku zaskoczeniu wszystkich, Putin odwołał atak na Azowstal będący ostatnim bastionem obrony Mariupola. Polecił natomiast zablokowanie terenu, tak aby „nawet mucha nie mogła się przecisnąć”. Jak się jednak wkrótce okazało, zapowiedź dyktatora nijak miała się do rzeczywistości, bowiem Rosjanie rozpoczęli ostrzał.

wraca temat choroby Putina
Twitter

Wraca temat choroby Putina

Spotkanie polityków transmitowała stacja Rossija24. Nagranie z tego kanału opublikował profil NEXTA na Twitterze, dzięki czemu mógł zobaczyć je cały świat. Uwagę ekspertów i internautów zwróciła nie tyle rozmowa, co pewien szczegół filmiku, a mianowicie wygląd i zachowanie Putina.

Słusznie zauważono, że przez 12 minut spotkania rosyjski przywódca ani przez chwile nie puścił rogu stołu, który trzymał dłonią. Widać to na materiale udostępnionym przez Radio Swoboda. Przyspieszony przebieg spotkania opublikował na Twitterze Timothy Phillips.

Mówi się, że poprzez nieustanne trzymanie stołu, Putin chciał ukryć drżenie rąk. Jak zauważa Louise Mensch, dziennikarka i była deputowana brytyjskiego parlamentu, nie udało mu się ukryć natomiast drżenia stóp, co widać w powyższym nagraniu. Mensch już wcześniej pisała, że Putin może zmagać się z chorobą Parkinsona. Materiał ze spotkania tylko utwierdził ją w swoich założeniach.

W sieci pojawiło się znacznie więcej spostrzeżeń na temat postawy, zachowania i wyglądu Putina podczas ostatniego spotkania.

Zapada się w krzesło, kurczowo trzyma stół

– napisała dziennikarka CNN Frida Ghitis.

Czy to tylko ja mam wrażenie, że z każdym dniem wojny jest coraz gorzej, jeśli chodzi o to, jak Putin wygląda? Widzę drastyczną różnicę między chwilą obecną a końcem lutego

– napisał z kolei reporter The Kiev Independent, Illia Ponomarenko.

Władimir Putin ma raka?

Już w maju 2021 r. prof. Walerij Sołowiej spekulował, że Władimir Putin ma raka. W ostatnich tygodniach temat nowotworu u rosyjskiego przywódcy powrócił.

Niezależny rosyjski portal Projekt podał, że częstym gościem dyktatora jest onkolog i zapewniał, że rosyjski przywódca przeszedł już co najmniej dwie operacje w okolicach kręgosłupa.

Źródła: wiadomosci.onet.pl, twitter.com
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij