×

WOŚP pomoże Australii! Część pieniędzy będzie przeznaczona na walkę z pożarem

Jerzy Owsiak opublikował właśnie ważne oświadczenie, z którego wynika, że WOŚP pomoże Australii! Część pieniędzy ze zbiórki zostanie przekazana na walkę z pożarem.

O jakiej kwocie mowa?

WOŚP pomoże Australii

Nie wszyscy wiedzą, że sztaby WOŚP nie ograniczają się jedynie do Polski. Od lat funkcjonuje również australijski oddział Orkiestry.

Jak oświadczył Jerzy Owsiak, zapadła decyzja, że pieniądze zebrane przez australijski WOŚP, w całości zostaną przekazane na rzecz „ratowania życia i zdrowia ofiar pożarów”.

Finał się zbliża

Już wkrótce dowiemy się tego, czy po raz kolejny uda się pobić rekord zbiórki i jaka kwota zostanie zebrana przez australijski oddział Orkiestry.

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę (12 stycznia)!

Zebrane w Polsce pieniądze, standardowo zostaną przeznaczone na poprawienie standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Natomiast decyzja na temat przekazania części pieniędzy Australii, jest niespodzianką!

W komunikacie zamieszczonym na stronie WOŚP, czytamy m.in.:

Kochana Australio,

Jesteśmy z Wami i myślimy o Was! Podczas 28. Finału WOŚP będziemy chcieli bardzo, bardzo mocno Was uściskać od wszystkich, którzy razem z nami grają i zwrócić uwagę na Waszą sytuację. Fundacja to miliony Polaków nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. (…) bardzo prosimy Was, aby pieniądze zebrane na miejscu podczas Finału w Australii nie były przekazywane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, a zostały przesłane na rzecz działającej u Was organizacji pozarządowej, która zbiera środki na ratowanie życia i zdrowia ofiar pożarów (…).

Orkiestra pod flagą Australii

W tym roku, podczas finału WOŚP w Warszawie nad głowami publiczności ma zawisnąć ogromna flaga Australii. To gest, który będzie wykonany na znak solidarności z ofiarami pożarów i mieszkającymi tam Polakami.

Jurek Owsiak pisze:

Zawsze możecie liczyć na nas!

Uspokaja również wszystkich, którzy mogą się obawiać, że to oznacza mniejsze fundusze na pomoc w polskich szpitalach.

Pamiętajcie, że w takich momentach zawsze solidaryzujemy się z tymi, którzy potrzebują pomocy.

Jaką kwotę uda się zebrać australijskiemu oddziałowi WOŚP?

Cały świat pomaga

Tym pięknym gestem, WOŚP dołączy do pomagających z całego świata.

W pożarach, które od września trawią Australię, zginęło już ponad 20 osób i pół miliarda zwierząt! Ogień zniszczył hektary lasów i ponad tysiąc domów.

Wśród pomagających jest wiele znanych osób, m.in. Nicole Kidman, Jennifer Aniston, Sussexowie i Cambridge’owie, a w Polsce Anja Rubik i Maja Ostaszewska.

Przede wszystkim, pomagają jednak i „zwykli ludzie” o niezwykłych sercach. Wkrótce dołączą do nich Polacy, którzy mieszkają w Australii.

 

 

 

 

Źródła: www.pudelek.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook.com

Polecane

Może Cię zainteresować