×

Marciniak o rozmowie z Mbappe. Co takiego usłyszał od francuskiego napastnika?

Finałowy mecz mistrzostw świata w Katarze okrzyknięto jednym z najlepszych finałów w historii. Pomimo zwycięstwa ekipy Messiego, Mbappe rozegrał znakomite spotkanie, podczas którego strzelił hat-trika, po czym dołożył trafiony rzut karny. Nic więc dziwnego, że po przegranej czuł wielki zawód. Na uznanie zasługuje postawa polskiego arbitra, który po spotkaniu pocieszał francuskiego piłkarza. Marciniak opowiedział o rozmowie z Mbappe.

Wzruszający moment Marciniaka z Mbappe

Polski arbiter Szymon Marciniak wpisał się w historię finałów mistrzostw świata w Katarze. Dźwignął presję decydującego meczu i bezbłędnie poprowadził najważniejsze spotkanie turnieju. W spotkaniu podyktował aż trzy rzuty karne nie czekając na sygnały z wozu VAR i pokazał łącznie osiem żółtych kartek. To był niesamowity pojedynek, który zakończył się po 120 minutach wynikiem 3:3. Obie drużyny zapewniły fanom mnóstwo emocji.

Zwyciężyli Argentyńczycy, którzy okazali się lepsi od Trójkolorowych w rzutach karnych (4:2.) Po zakończonym spotkaniu, jak to bywa w tego typu starciach, nie wszystkim było do śmiechu. Kylian Mbappe był bardzo zawiedziony i rozczarowany po ostatnim karnym trafionym przez Gonzalo Montiela. Jednak zawodnik PSG zrobił wszystko, aby zapewnić kadrze drugie mistrzostwa świata z rzędu.

Niedługo o ostatnim gwizdku z polski sędzia Szymon Marciniak wykonał wzruszający gest. Podszedł do załamanego francuskiego napastnika, objął go i próbował pocieszyć.

Widziałem, że gość jest przybity. Chyba man of the match, jeżeli można powiedzieć o kimś, kto nie wygrał meczu. Widać, że łzy mu ciekły. Ściągnął mnie wzrokiem, widział, że akurat zbiliśmy piątkę z Hugo Llorisem i zrobił krok, więc ja też poszedłem do niego, zbiliśmy piątkę

– relacjonował Marciniak.

Nawet po otrzymaniu statuetki króla strzelców, trudno było doszukiwać się na twarzy Kylian Mbappe choćby cienia uśmiechu.

Marciniak o rozmowie z Mbappe

Kamery uchwyciły ten moment. Na nagraniu widać jak panowie wymieniają kilka słów. Co takiego sobie powiedzieli?

Powiedziałem, że mega mecz, że jest mega zawodnikiem. On też powiedział, że jesteśmy super, że jestem super sędzią, że dziękuje… Oparł głowę. Trochę mnie zdziwił, bo ja chciałem tylko zbić piątkę. Ale to są emocje. Pocieszałem go, że przykro, że tak się skończyło, bo mecz niesamowity

– mówił Marciniak o rozmowie z Mbappe.

Twitter

Twitter

Postawa Szymona Marciniaka bardzo spodobała się polskim fanom. W komentarzach pod nagraniem na którym widzimy jak arbiter podchodzi do zawodnika PSG, zachwalali nie tylko talent MBappe, ale także zachowanie polskiego sędziego.

Coś, czego nie kupi się za żadne pieniądze… klasa panie Szymonie

Świetny mecz panie Szymonie

Marciniak profesjonalista mega… Bardzo dobry mecz

Niestety Mbappe zasłużył na coś więcej

– pisali internauci.

Źródła: eurosport.tvn24.pl, www.polskieradio.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Może Cię zainteresować