×

Messi kończy karierę? Geniusz zdecydował o przyszłości w reprezentacji Argentyny

To był nieprawdopodobny finał. Argentyna pokonała Francję w rzutach karnych 4:2. Messi spełnił swoje marzenie i zdobył upragniony puchar MŚ. „Tak bardzo tego chciałem. To wielka radość. To najpiękniejsza rzecz, jaka istnieje”- wyznał Leo po finale mundialu. Po wszystkim Argentyńczyk zabrał głos w sprawie swojej przyszłości piłkarskiej. Czy Messi kończy karierę?

Messi kończy Karierę

Reprezentacja Argentyny w fenomenalnym meczu pokonała Francje w rzutach karnych (4:2). To trzecie mistrzostwa świata w historii tego kraju. Gorącą atmosferę przed finałem mistrzostw świata podgrzewała informacja, którą Messi ogłosił przed turniejem. Mianowicie oświadczył, że to jego ostatni mundial. Czy to oznacza, że Messi kończy karierę?

Najskuteczniejszego zawodnika reprezentacji Argentyny uznano za najlepszego piłkarza całych mistrzostw świata w Katarze. Lionel Messi strzelił siedem goli, z czego dwa w finale. Dodatkowo wygrana pozwoliła mu zdobyć swój ostatni brakujący i najcenniejszy tytuł.

To po prostu nieprawdopodobne. Wiedziałem, że Bóg da mi ten puchar, byłem tego pewien. Tak bardzo tego chciałem. To wielka radość. Nie mogę się doczekać, kiedy będę w Argentynie, żeby zobaczyć, jakie to jest szaleństwo. To najpiękniejsza rzecz, jaka istnieje. To było marzenie każdego z nas od dzieciństwa

– powiedział po mistrzostwach w rozmowie z argentyńską telewizją TyC Sports.

Dalsza kariera w narodowych barwach

Puchar Świata mógłby być pięknym zakończeniem piłkarskiej kariery Leo Messiego. Jednak Argentyńczyk wyznał, że nie zamierza kończyć reprezentacyjnej kariery. Jak sam przyznał, dopiero teraz czuje wielką radość z grania w narodowych barwach.

Nie kończę kariery reprezentacyjnej. Chciałem zakończyć karierę mistrzostwem świata i nie mógłbym prosić o nic więcej. Zamknięcie kariery w ten sposób robi wrażenie, wygrałem Copa America i mundial. To było mi dane niemal na końcu. Cieszę się, że jestem w reprezentacji i chcę przeżyć jeszcze kilka spotkań, będąc mistrzem świata

– zadeklarował w pomeczowym wywiadzie Leo Messi.

Messi wygrał już wszystko co mógł w piłce klubowej

Czterokrotnie triumfował w Lidze Mistrzów oraz dziesięć razy zwyciężał hiszpańską ekstraklasę. Genialny Argentyńczyk w plebiscycie „France Football” siedmiokrotnie zdobywał najbardziej prestiżowe wyróżnienie w piłkarskim świecie. Jest najlepszym strzelcem w historii argentyńskiego klubu.

Źródła: www.sport.pl, eurosport.tvn24.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), www.instagram.com

Może Cię zainteresować