×

Katarczycy tłumaczą się z robienia zdjęć byłej miss Chorwacji. Wyjaśnili, dlaczego je robili

Miss Chorwacji podpadła Katarczykom, dumnie defilując przez trybuny w samym staniku oraz obcisłych legginsach. Katarscy mężczyźni robili zdjęcia roznegliżowanej Ivanie Knoll. Ponoć dlatego, że im się nie spodobała.

Miss Chorwacji podpadła Katarczykom

Miss Chorwacji Ivana Knoll wie, jak zrobić wrażenie. Czy dobre wrażenie? Akurat tu zdania są podzielone. Skąpo ubrana modelka wykorzystała mundial, żeby zaprezentować swoje wdzięki przed całym światem. Cel osiągnęła, bo natychmiast zrobiło się o niej głośno. Knoll okrzyknięto najgorętszą fanką reprezentacji Chorwacji. Przy okazji modelka sama zyskała grono fanów. Sęk w tym, że do tego grona niekoniecznie należą katarscy mężczyźni. Gospodarze mundialu twierdzą, że są zbulwersowani zachowaniem Knoll. Organizatorzy mistrzostw świata poprosili aby kibice i turyści odwiedzający ich kraj podczas mundialu zakrywali ramiona i uda. Ale nie wszyscy wzięli sobie tę prośbę do serca.

Modelka stwierdziła, że krytyki się nie boi i może nawet trafić do aresztu, zamierza jednak pozostać sobą.

Miejscowi potwierdzili mi, że mogę robić, co chcę. Ale nie sądziłam, że ​​mój film, na którym spaceruję w bikini brzegiem morza będzie tak wielkim wydarzeniem. Mówi o tym cały kraj. Wszyscy mnie tu znaleźli i przekonali się, że zostałam zaakceptowana. Nigdy nie bałam się zostać aresztowana za to, kim jestem, i jak się ubieram, więc jak mogę „skrzywdzić” kogoś w bikini. A jeśli zasługuję na aresztowanie, aresztujcie mnie

— stwierdziła w rozmowie z TMZ Sports.

Nie jestem muzułmanką, a my, w Europie, szanujemy hidżab i nikab. Myślę więc, że oni także powinni szanować nasz sposób życia

– zaznaczyła Ivana Knoll.

„Faceci zawsze będą facetami”

Katarczycy twierdzą, że są zbulwersowani, ale ostatnio furorę zrobiło zdjęcie z trybun, na którym oburzenia raczej nie widać. Widzimy za to, jak kilku katarskich mężczyzn, z uśmiechem na ustach, robi 30-letniej modelce zdjęcia swoimi telefonami. Być może podczas robienia zdjęcia myśleli sobie „och, jakie to oburzające, cóż za wulgarna kobieta”. Tego nie wiemy. W każdym razie ich twarze wyrażały coś innego…

Faceci zawsze będą facetami

– skomentował jeden z internautów, gdy fotografie udostępnił profil na Twitterze „Troll Football”.

W odpowiedzi jeden z katarskich przedsiębiorców, Mohammed Hassan Al-Jefairi, stwierdził:

Dla twojej informacji, robią zdjęcia nie dlatego, że im się podoba, ale dlatego, że nie podoba im się sposób, w jaki jest źle ubrana ze względu na naszą kulturę. Możesz to potwierdzić u każdego mieszkańca Kataru. Prawdopodobnie po to, żeby to zgłosić.

Komentarz przedsiębiorcy rozbawił internautów. Niektórzy w mocnych słowach wyśmiali Al-Jeafiri, zwracając uwagę, że twarze mężczyzn ze zdjęcia wcale nie wyrażają dezaprobaty.

W Katarze chorwacka celebrytka zebrała ponad milion obserwujących na Instagramie. Miejmy nadzieję, że będzie cieszyć się tym wynikiem na wolności. Katar, z powodów religijnych, ma określone wymogi odnośnie strojów. Kobietom, które nie stosują się do tych restrykcyjnych zasad, grożą surowe kary z więzieniem włącznie.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować