×

„Minuta ciszy dla Mbappe”. Zachowanie w szatni Argentyńczyków budzi kontrowersje

Mistrzostwa Świata w Katarze dobiegły końca. Zwyciężyła wielka Argentyna na czele z Leo Messim. Co działo się tuż po finale? Do sieci wyciekło nagranie z szatni Argentyńczyków. Choć radości biało-niebieskich nie było końca, uwagę zwraca jeden szczegół, mianowicie zarządzona „minuta ciszy dla Mbappe”. Królowi strzelców MŚ w Katarze może się to nie spodobać.

Argentyna Mistrzem Świata w Piłce Nożnej

Co to był za mecz! Widowisko, jakie dostaliśmy podczas wczorajszego finału Mistrzostw Świata w Katarze to coś, co nie sposób opisać słowami. Argentyna po heroicznym boju z Francją pokonała Trójkolorowych dopiero w rzutach karnych.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Leo Messi (@leomessi)

Po 120 meczu był remis 3:3. Co ciekawe, 3 z 2 bramek dla Argentyny zdobył Leo Messi, podczas gdy wszystkie 3 bramki dla Francji strzelił Kylian Mbappe, a to właśnie między nimi toczyła się walka o króla strzelców turnieju. Tym ostatecznie został Francuz, który podczas MŚ zdobył 8 bramek.

Wyciekło nagranie z szatni Argentyńczyków

Piłkarze Albiceleste długo świętowali w szatni zdobycie mistrzostwa świata. Nic dziwnego, w końcu czekali na ten moment od 1986 roku, kiedy do tytułu doprowadził ich genialny Diego Maradona. Zawodnicy tańczyli, śpiewali i z ogromną radością, która malowała się na ich twarzach, celebrowali odniesiony sukces. Na opublikowanych w sieci materiałach można zobaczyć m.in. Messiego tańczącego ma stole czy palącego cygaro Sergio Aguero. W całym tym szaleństwie nie obyło się jednak bez wpadki, o ile można to tak nazwać.

„Minuta ciszy dla Mbappe”

Nietypowa sytuacja ujrzała światło dzienne, ponieważ obrońca Abliceleste rozpoczął transmisję na żywo na portalu społecznościowym. Otóż huczną zabawę w szatni Argentyny pewnym momencie przerwał bramkarz Emiliano Martinez, który zarządził… „minutę ciszy” dla Kyliana Mbappe.

Minuta ciszy dla Mbappe!

– krzyknął nagle Emiliano Martinez, ale już po chwili wszyscy wrócili do zabawy.

Zachowanie Argentyńczyka nie spodobało się wielu internautów. Na forach dosłownie zawrzało. Byli jednak też tacy, którzy podzielali humor Martineza. Cóż, bramkarz Argentyny wyraźnie robi wszystko, aby zostać zapamiętanym po MŚ w Katarze na dłużej. Przypomnijmy, że tuż po tym, kiedy dostał nagrodę dla najlepszego bramkarza turnieju, na scenie wykonał obsceniczny gest. Otóż przyłożył statuetkę do… swojego krocza. Czyżby zapomniał, że ogląda go miliony ludzi? A może po prostu świetnie się przy tym bawił w przeciwieństwie do innych…