×

Nastoletni bohaterzy wzięli auto i pojechali w płonący busz! Chcieli uratować jak najwięcej koali

Te zwierzęta to jeden z symboli tragedii, jaka rozgrywa się w Australii na naszych oczach. Nagrania, na których widać, jak cierpią koale, chwytają za serca nawet najbardziej nieczułych. To wideo podbija sieć i przywraca wiarę w ludzi. Widać na nim, jak dwóch nastolatków ratuje koale z płonącego lasu.

Po serii informacji o kolejnych osobach, często bardzo młodych, znęcających się nad zwierzętami w bestialski sposób, dobrze zobaczyć taką inicjatywę.

Śmierć w męczarniach

Ostatnie zdjęcia z Australii łamią serca. Koale nie potrafią ratować się same – oplatają łapami drzewa, a kiedy przychodzi ogień, są całkowicie bezradne. Giną w ogromnych męczarniach. Przed takim żywiołem, dla nich nie ma ucieczki:

Pożary wyniszczają ich środowisko naturalne, przez co koale są bardzo spragnione i rozpaczliwie poszukują wody. Niedawno sieć obiegły te nagrania:

Dwóch nastolatków ratuje koale

Ich postawa jest budująca i – miejmy nadzieję – posłuży innym za wzór. Dwaj kuzyni – młodzi mężczyźni w wieku 19 i 18 lat, podróżują po najbardziej dotkniętych pożarem rejonach kraju i ratują koale. Micah i Caleb, zabierają zwierzęta do swojego samochodu. Jak twierdzą, dotąd uratowali życie 20 zwierząt. Chłopcy podejmują duże ryzyko, ale dla takiego widoku, warto:

Ta inicjatywa przywraca nadzieje. Gdyby w ślad za nastolatkami poszło więcej osób, udało by się uratować o wiele więcej zwierząt. Warto pamiętać również o heroicznej postawie pracujących na miejscu strażaków, którzy często wynoszą koale z płomieni.

W komentarzach pod filmikiem z Wyspy Kangurów, ludzie piszą:

Dla takich jak wy, jest specjalne miejsce w niebie.

To inny z uratowanych koali:

Pomóc próbują znane osoby, wśród nich gwiazdy Hollywood, pochodzące z Australii. Chris Hemsworth przekazał na ten szczytny cel $ 1 milion. Choć czasem pomoc przybiera zaskakujące formy, liczy się każdy grosz.

Małopolscy strażacy australijskim strażakom

Do zbiórki dołączyli także małopolscy strażacy, którzy postanowili zbierać pieniądze, aby pomóc australijskim kolegom.

Zebrane środki zostaną przekazane na wyposażenie i sprzęt medyczny, służący do ratowania ludzkiego życia, jak i zwierząt ginących w pożarach. Link do zbiórki można znaleźć tutaj.

Niestety, koali ze wzruszającego wideo, umieszczonego na stronie zbiórki, nie udało się ocalić. Mimo udzielonej pomocy, zwierzę nie przeżyło.

Australia walczy z niszczycielskim żywiołem już od września 2019 roku. W pożarach zginęło 25 osób, zniszczonych zostało kilka tysięcy domów. Według szacunków, ogień zabrał również życie ok. 0,5 mld zwierząt.

 

 

Źródła: vt.co, Twitter.com, krknews.pl
Fotografie: Twitter.com, YouTube.com

Polecane

Może Cię zainteresować