×

Wieczorny raport Ministerstwa Zdrowia. Nowe przypadki zakażeń w Polsce

Wieczorny raport z 5 czerwca. Ministerstwo Zdrowia opublikowało drugi w ciągu dnia komunikat odnośnie sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Ile odnotowano osób z zakażeniem koronawirusem? Czy są ofiary śmiertelne?

Szumowski pozostaje na stanowisku

Według ostatniego sondażu ponad 40% polaków chciało dymisji Szumowskiego. Jednakże ostatecznie pozostanie on na stanowisku Ministra Zdrowia. W jego obronie stanęli politycy Prawa i Sprawiedliwości. Na wsparcie mógł także liczyć ze strony opozycji. Magdalena Filiks oraz Tomasz Lenz zagłosowali przeciwko wotum nieufności. Także Stanisław Tyszka z klubu PSL-Kukiz’15 głosował na „nie”.

Jak powiedział Przemysław Czarnek:

Rzeczywistość i fakty są jednoznaczne. Dzięki pracy Łukasza Szumowskiego w Polsce uratowano kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Był wolontariuszem, który pracował u boku św. Matki Teresy z Kalkuty. Tam ratował ludzi, za darmo. Argumenty opozycji to paszkwil, o którym Polacy wiedzą. Fakty są jednoznaczne.

Nad wnioskiem Koalicji Obywatelskiej o wotum nieufności głosowało 450 posłów. Przeciwko jego przyjęciu głosowało 237, za przyjęciem 213. Wniosek został odrzucony.

Wieczorny raport z 5 czerwca

Z komunikatu wynika, że w ciągu kilku ostatnich godzin w Polsce przybyły 233 osoby z COVID-19. Najwięcej, bo aż 96 przypadków odnotowano w województwie śląskim. Pozostałe przypadki dotyczą województw:

– mazowieckiego (58),
– łódzkiego (47),
– dolnośląskiego (13),
– małopolskiego (12),
– podlaskiego (2),
– lubelskiego (1),
– lubuskiego (1),
– pomorskiego (1),
– świętokrzyskiego (1),
– zachodniopomorskiego (1).

W raporcie poinformowano także o śmierci kolejnych 10 pacjentów z chorobą COVID-19.

Łącznie na terenie kraju mamy 25 410 osób zakażonych koronawirusem (w tym 1 137 to osoby zmarłe).

Źródła: www.wprost.pl, www.politykazdrowotna.com

Polecane

Może Cię zainteresować