×

Wichura zerwała dach ze sklepu sieci Biedronka. Nagranie mrozi krew w żyłach!

Polska walczy ze skutkami nocnych wichur i szykuje się na kolejne uderzenie. W Krakowie, przy ul. Półłanki, wichura zerwała dach ze sklepu sieci Biedronka. Oderwane elementy dachu uderzyły w stojące na parkingu samochody. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Nagranie robi wrażenie!

Kraków: dwie ofiary śmiertelne

Rano informowaliśmy o tragedii, do której doszło przy ul. Domagały w Krakowie. Szalejący wiatr przewrócił 30-metrowy dźwig, przez co poszkodowane zostały cztery osoby. Stan dwóch rannych oceniano jako ciężki. Niestety kilka godzin później pojawiła się informacja o śmierci dwóch poszkodowanych. To budowlańcy. Gdy doszło do tragedii, jeden z nich przebywał na dachu, drugi na ziemi.

W czwartkowym wypadku przy ul. Domagały w Krakowie ranne zostały cztery osoby, wszyscy to pracownicy budowy. Trafili do szpitala. Dwóch z tych mężczyzn nie udało się uratować, zmarli

– powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Do innego niebezpiecznego zdarzenia doszło w Krakowie przy ul. Ściegiennego. Tam wiatr powalił automat paczkowy. Ten przewrócił się tuż obok zaparkowanego samochodu.

Wichura zerwała dach ze sklepu

Chwile grozy przeżyli także świadkowie groźnego wydarzenia przy ul. Półłanka w Krakowie. Ulica ta jest położona w odległości kilkuset metrów od budowy, na której przewrócił się żuraw. Czwartkowa wichura zerwała 90 proc. dachu ze sklepu sieci Biedronka.

Na nagraniu, które trafiło do sieci widać, że silny podmuch zerwał elementy konstrukcji dachu, a następnie przeniósł je z ogromną prędkością na pobliski parking, na którym zaparkowanych było kilkanaście samochodów. Oderwane elementy uderzyły w pojazdy, powodując wiele uszkodzeń.

Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał. Cały sklep został ewakuowany.

Przy okazji tego zdarzenia, uszkodzonych zostało 12 aut oraz sąsiedni budynek. Nastąpiła ewakuacja pracowników i klientów sklepu

– podał Bartłomiej Rosiek, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Straży Pożarnej w Krakowie, cytowany przez Interię.

To, co działo się przy ul. Półłanki w Krakowie, można zobaczyć na poniższych nagraniach:

Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij