×

Wiceminister Kowalski chce repolonizacji Żabki, Lidla i Biedronki. „Jestem za”

Wiceminister Kowalski chce repolonizacji Żabki, Lidla i Biedronki. „To byłaby dobra informacja dla polskich konsumentów, a szczególnie rolników” – powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM. To odpowiedź wiceministra rolnictwa na słowa Jarosława Kaczyńskiego, który podczas spotkania z wyborcami stwierdził, że w przyszłości „sklepy Żabka też być może zostaną odkupione”.

Żabka w polskich rękach?

O tej wypowiedzi szybko zrobiło się głośno. W środę prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z wyborcami w Puławach. Podczas spotkania mówił m.in. o tym, że wśród zadań, które deklarowała jego partia „było odbijanie tych najbardziej strategicznych części naszej gospodarki z rąk kapitału zagranicznego”. Co, w ocenie prezesa, „w ogromniej mierze nam się udało”.

Wiecie Państwo na pewno, co to jest Żabka? Sklepy Żabka być może też zostaną wykupione. Idziemy w tym kierunku

– stwierdził Jarosław Kaczyński.

Gdy TVN24.pl poprosił Żabkę o komentarz do słów Jarosława Kaczyńskiego, biuro prasowe sieci odpowiedziało, iż „wypowiedź nie odnosi się do żadnego konkretnego procesu z naszym udziałem”.

Na komentarze internautów nie trzeba było długo czekać…

Wiceminister Kowalski chce repolonizacji Żabki

Jak się okazuje, gorącym zwolennikiem pomysłu Jarosława Kaczyńskiego jest wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski. W Porannej rozmowie w RMF FM wiceminister odniósł się do słów prezesa PiS i stwierdził, że „jest za repolonizacją” popularnych sklepów.

Jestem zdecydowanie na tak. Polska Żabka, polski Lidl, polska Biedronka – jestem za repolonizacją

– powiedział Janusz Kowalski.

Według wiceszefa resortu rolnictwa, przejęcie sieci przysłużyłoby się polskim konsumentom, ale i rolnikom. Ci, jak podkreślił Kowalski, nie mogą sprzedawać plonów polskim sieciom.

Żabka byłaby dobrym pomysłem na to, żeby z przemysłu rolno-spożywczego polskie produkty trafiały nie do pośredników zagranicznych, tylko bezpośrednio do polskich producentów i polskich sieci.

– mówił Janusz Kowalski.

Polski kapitał zawsze jest lepszy niż zagraniczny

– zaznaczył.

Żabka to sieć handlowa, która działa w Polsce od lat. Według informacji zawartych na stronie internetowej, sieć liczy ponad 8 tys. placówek. Od 2017 r. właścicielem Żabki jest fundusz CVC Capital Partners.

Fotografie: Wikimedia (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować