×

Wejście na Giewont w czerwcu. „[…] nie ściemniam. No co? Fajnie jest”

Wejście na Giewont w czerwcu. Jak wygląda? No cóż… Jak określił to jeden z turystów – „cyrk”. Precyzując, chodziło mu o kolejkę w cyrku. Skąd takie porównanie? Jak się okazuje, chcąc zdobyć jeden z popularniejszych szczytów polskich Tatr, turyści powinni uzbroić się w cierpliwość.

Miłość do polskich gór

Bezsprzecznie Tatry są jednym z najbardziej obleganych kierunków turystycznych w naszym kraju. Nie tylko zimą, ale i latem. Polacy uwielbiają góry i nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Wczoraj zaczęły się wakacje, ale już przed ich początkiem w Zakopanem roiło się od tłumów. Na górskich szlakach również – czemu bez wątpienia sprzyjała pogoda. Dowodem na to jest na przykład nagranie jednego z turystów, które opublikował na TikToku.

@rafcio78

♬ dźwięk oryginalny – Rafał Tiuchtiej

Wejście na Giewont w czerwcu

We wspomnianym serwisie społecznościowym pojawiło się nagranie turysty, który w jeden z pięknych czerwcowych dni z grupą znajomych chciał zdobyć Giewont. Nic dziwnego, że obrazy przedstawione przez niego wywołały poruszenie. Kolejka na tym szlaku wydaje się nie mieć końca…

Stoimy w cyrku, w kolejce za biletami. Podobno dwie godziny czekania, nie ściemniam. No co? Fajnie jest

– możemy usłyszeć na nagraniu.

Kolega turysty odpowiedział, że „bardzo”. Z kolei później możemy usłyszeć na nagraniu jeszcze jedno znaczące zdanie.

Zobaczymy ten Giewont z góry, ale to, co się tutaj dzieje w czerwcu… a nie chcę wiedzieć, co tutaj się dzieje w lipcu i sierpniu.

Oczywiście, jak to w takich sytuacjach bywa, pod filmem wprost zaroiło się od komentarzy. Chyba nie trzeba dodawać, że wielu internautów było bardzo podobnego zdania. Co więcej, rozwinęła się dyskusja na temat zachowania Polaków w górach.

Dużo osób wchodzi nie mając kondycji, w klapkach, nieprzygotowani. Myślą, że są na deptaku w Warszawie i to dlatego.

Dlatego jeżdżę w góry we wrześniu, pustki są wspaniałe

Śmieszą mnie ludzie, którzy tam czekają. Przecież góry są tak rozległe i jest dużo więcej ładnych miejsc

Po drugiej stronie na Słowacji pustki i jeszcze piękniejsze widoki

Jak możemy wywnioskować z tych komentarzy, niektórzy zapominają o tym, że Giewont wcale nie jest szczytem łatwym do zdobycia, mimo że cieszy się ogromną popularnością. Osobom, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w górskich wspinaczkach, może przysporzyć sporo trudności – wyślizgane skały czy łańcuchy. Ludzie często nie zdają sobie sprawy, że bez odpowiedniego przygotowania nie pokonają tego szczytu. Co roku mają miejsce bardzo podobne przypadki.

Zresztą zachowanie polskich turystów nie pierwszy razy wywołuje w sieci lawinę komentarzy. Jakiś czas temu pisaliśmy o tłumach ludzi w Zakopanem, którzy dali ponieść się szaleństwu i wzięli udział w imprezie masowej. Mimo że obowiązywały wówczas obostrzenia sanitarne.

Źródła: www.tiktok.com
Fotografie: TikTok (miniatura wpisu), TikTok

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij