×

W wypadku busa pod Gliwicami zginęli narzeczeni. „Za miesiąc mieli się pobrać”

Zderzenie pojazdów w okolicach Gliwic wstrząsnęło całą Polską. Śmierć poniosło dziewięć osób. Jak podaje Fakt, w wypadku busa zginęli narzeczeni.

Tragiczne zderzenie pod Gliwicami

Do zderzenia busa z autokarem doszło w sobotę (22 sierpnia) ok. godz. 23:00. Wypadek miał miejsce na drodze krajowej nr 88 w okolicach Gliwic, w pobliżu węzła Kleszczów.

Siła uderzenia była tak ogromna, że pasażerowie busa nie mieli szans. Zginęło dziewięć osób. Rannych zostało sześciu pasażerów autokaru i kierowca, który w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala śmigłowcem.

W wypadku busa zginęli narzeczeni

Siedem osób, które zginęło w sobotnim wypadku pochodziło z Podkarpacia. Dziennik Fakt podał, że wśród nich byli m.in. 23-letnia Karolina i jej partner Patryk z Lubaczowa.

Jak ustalił serwis, narzeczeni byli razem od sześciu lat i mieszkali w Rzeszowie, gdzie studiowała Karolina. Niespodziewana śmierć dwójki młodych ludzi wstrząsnęła sąsiadami i krewnymi pary.

Za miesiąc mieli się pobrać. Młodzi chcieli uzbierać trochę własnych pieniędzy

– powiedziała w rozmowie z Faktem znajoma ofiar.

Z relacji informatora gazety wynika, że feralnego dnia para jechała do pracy sezonowej w Holandii, gdzie chcieli zarobić trochę pieniędzy na ślub. Razem z nimi do busa wsiadł także krewny Karoliny, ich koleżanka oraz 53-latka z małej wsi pod Lubaczowem, która osierociła dwoje dzieci.

Chciała dorobić. To miał być jej pierwszy wyjazd. Zostawiła mnie

– mówił mąż tragicznie zmarłej kobiety.

Zatrzymano kierowcę

Policja zatrzymała kierowcę samochodu osobowego, który mógł przyczynić się do zderzenia busa z autokarem. Jak przekazała Karina Spruś z gliwickiej prokuratury:

Została zatrzymana jedna osoba, kierująca pojazdem osobowym nie biorącym udziału w zdarzeniu, a której zachowanie mogło je spowodować. Jest podejrzewany o popełnienie przestępstwa z art. 173, czyli spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.

Mężczyzna prowadzący pojazd w chwili zatrzymania był trzeźwy. W poniedziałek został przesłuchany przez prokuraturę.

Źródła: www.fakt.pl, www.se.pl, www.tvp.info, wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować