×

W tym tygodniu spadnie pierwszy śnieg! Mieszkańcy 4 regionów Polski muszą się przygotować

Kiedy spadnie pierwszy śnieg? Synoptycy twierdzą, że nastąpi to już za parę dni. Zima uderzy w kilku regionach — mieszkańcy powinni się przygotować!

Zima uderzy w tych regionach

W tym roku pierwsze opady śniegu pojawiły się już we wrześniu, ale zimowa aura dała o sobie znać wyłącznie w górach. Możemy powiedzieć, że w minionych tygodniach pogoda nas rozpieszczała i mogliśmy się cieszyć piękną, złotą jesienią. Jednak wszyscy zastanawiają się, czy zima wkrótce wkroczy do Polski.

Synoptycy przewidują, że środa będzie ostatnim ciepłym dniem, ale już w godzinach popołudniowych i wieczornych mogą pojawić się przelotne opady deszczu ze śniegiem. W niektórych regionach, głównie na Śląsku, w Małopolsce, na Mazowszu i Lubelszczyźnie, przewidywane są opady śniegu, a także gwałtowne ochłodzenie. Mogą pojawić się oblodzenia!

Południe kraju pod śniegiem?

W czwartek w wielu regionach na termometrach zobaczymy temperaturę poniżej 0 stopni Celsjusza. Tego dnia pierwszych opadów śniegu mogą się spodziewać mieszkańcy Śląska oraz Małopolski. Ale na razie opady będą słabe, a śnieg, jeśli się pojawi, będzie szybko znikać. Wygląda na to, że póki co zima nie będzie się nam zbytnio narzucać, pamiętajmy jednak, że ostrożności nigdy za wiele. Na drogach może być ślisko i bardzo niebezpiecznie!

To, co czeka nas w tym tygodniu, jest jedynie „rozgrzewką”. Jeśli przewidywania meteorologów się sprawdzą, po weekendzie pojawi się więcej śniegu, będzie też znacznie chłodniej. Temperatury w okolicach zera staną się normą.

Przypomnijmy: astronomiczna zima rozpocznie się dopiero 21 grudnia, w przeddzień świąt Bożego Narodzenia. Czy w tym roku będziemy mogli liczyć na śnieżne święta?

Źródła: www.o2.pl, tvn24.pl
Fotografie:

Może Cię zainteresować